VIDEO: Nechte Maky pracovat, jinak vás zabije 

Vydáno 02.04.2020 | autor: redakce

Video k debutovému singlu mladé české zpěvačky má lehce brutální závěr. Maky připravuje své první album, láká na  české texty i zvuk inspirovaný elektronický popem osmdesátých let.

VIDEO: Nechte Maky pracovat, jinak vás zabije  VIDEO: Nechte Maky pracovat, jinak vás zabije 

Podle zvuku aktuálního singlu Stop prošla tvorba Maky, vlastním jménem Markéty Poulíčkové, zásadní proměnou.

V současné době chystá debutové album, má za sebou rušné období koncertů s projektem Rock The Opera, kde zpívala po boku legend, jako jsou Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow) nebo Uli Jon Roth ze Scorpions

„Dlouho jsem cítila, že se dá česká písnička pojmout jinak. Nebýt za každou cenu cool a trendy na úkor písničky samotné. Chtěla jsem dát důraz na frázování, výraz, a přitom zachovat aktuální sound,“ říká zpěvačka. Na singlu pracovala se známým producentem Lukášem Chromkem, který nahrával například Ewu Farnou nebo Thoma Artwaye. Na nahrávce se podílel také Zbyněk Raušer z Portless a Walkmanz.

Singl Stop vychází v podobě výpravného videoklipu. „Společnost od nás neustále očekává maximální výkony, což se často podepisuje na psychice. Každý známe ten moment, kdy máme chuť zakřičet: Stop! Už ne! A o tom je má píseň i klip,“ prozrazuje s úsměvem Maky. Za výrobou klipu stojí Zdeněk Sopůšek a David Sklenář.

Zpěvačka v nejbližší době chystá pro své fanoušky další překvapení v podobě live session videa, stačí ji sledovat na sociálních sítích.

TZ

Témata: Maky, Markéta Poulíčková

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít