Nejočekávanější koncerty zahraničních interpretů roku 2022 (III.): V létě dorazí Kiss, Slipknot, Limp Bizkit i Pearl Jam

Vydáno 19.02.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Uvolnění protipandemických opatření dává naději, že se čeští fanoušci konečně dočkají několikrát odložených koncertů. V létě do Prahy dorazí například Kiss, Slipknot, Limp Bizkit nebo idol náctiletých Harry Styles. Ostrava se pak může těšit na příjezd The Killers a Twenty One Pilots. Spousta českých fanoušků pak bezesporu vyrazí na Sziget festival.

Nejočekávanější koncerty zahraničních interpretů roku 2022 (III.): V létě dorazí Kiss, Slipknot, Limp Bizkit i Pearl Jam Nejočekávanější koncerty zahraničních interpretů roku 2022 (III.): V létě dorazí Kiss, Slipknot, Limp Bizkit i Pearl Jam


Kiss
13. 7. 2022, O2 arena, Praha

Koncert Kiss v České republice byl už dvakrát odložený. Do třetice ho kapela naplánovala na letošní červenec a zdá se, že by to konečně mohlo klapnout. „Jsme připraveni. Jakmile nám bude řečeno, že jsou všichni v bezpečí a že tato pandemie skončila, otřeseme zemí a rozjedeme to jako vždy a jako nikdy předtím,“ slibuje Paul Stanley.

LIVE: Kiss se naposledy loučili s Prahou. Na fanoušky plivali krev i oheň

The Killers/ Twenty One Pilots, Colours of Ostrava
13. až 16. 7. 2022, Ostrava

Colours of Ostrava opět přiveze hvězdy. Chybět na festivalu nebudou The Killers, kteří s sebou přivezou pořádnou dávku springsteenovského kytarového rock´n ´rollu smíchanou s klávesovým popem generujícím neodolatelně chytlavé melodie. Do třetího největšího města České republiky zavítají také Twenty One Pilots, kteří dosáhli úspěchu se zábavnou hudbou kmitající mezi nejrůznějšími žánry.

Harry Styles
15. 7. 2022, O2 arena, Praha

V červenci by měl poprvé dorazit do Prahy také Harry Styles. Jeho koncert, na kterém mu bude předskakovat Wolf Alice, je beznadějně vyprodaný. Zpěvák na něm představí své druhé sólové album Fine Line, která je o sexu a pocitech smutku. Koupí vstupenky fanoušci přispěli na některou z českých charit. Kam peníze přesně poputují, interpret teprve rozhodne.

Pearl Jam
22. 7. 2022, O2 arena, Praha

Pearl Jam se naposledy českým fanouškům představili před čtyřmi lety. Od svého vzniku v roce 1990 prodali po celém světě okolo šedesáti milionů kopií svých alb, kterých mají na kontě jedenáct. Naposled vydali v roce 2020 desku Giganton. Předskakovat jim budou White Reaper.

Slipknot
28. 7. 2022, O2 arena, Praha

Je tomu téměř třicet let, co se muzikantům z Des Moines z Iowy povedlo rozbít rámec toho, co je možné v rockové hudbě. Do Prahy přijede kapela v červenci se svým novým albem, prvním od We Are Not Your Kind, na němž se střetávají údery temnoty a násilí, hnané kreativní stránkou a vizí formace.

Zemřel zakládající člen Slipknot Joey Jordison, bylo mu 46 let

Brutal Assault
9. - 13. 8, 2022, Pevnost Josefov

Spousta zahraničních interpretů dorazí letos také na Brutal Assault. Legendární metalový open air s pětadvacetiletou historií se uskuteční 9.-13. srpna 2022 v historické pevnosti Josefov. Přijďte si užít skvělou atmosféru, šílené fanoušky, navštivte umělecké výstavy a horor kino a sestavu 150 kapel z celého světa. Mezi hlavní hvězdy festivalu patří Mercyful Fate, Cannibal Corpse, As I Lay Dying, Abbath nebo třeba Static-X.

Limp Bizkit
14. 8. 2022, Forum Karlín, Praha

V srpnu dorazí do Fora Karlín metalisté Limp Bizkit. Ti minulý rok po desetiletém čekání vydali ven novou desku Still Sucks, kterou hodlají českým fanouškům právě na pražském koncertě představit. Zazní však také osvědčené hitovky, jichž má formace hned několik.

Sziget festival
10. - 15. srpna 2022, Budapešť

Na Sziget festival v Budapešti jezdí každoročně také spousta českých fanoušků. Letos je na něj navíc lákají velká jména. Do Maďarska dorazí Justin Bieber, Dua Lipa, Lewis Capaldi, Kings of Leon nebo Arctic Monkeys. Akce se uskuteční mezi 10. a 15. srpnem a lístky jsou stále k dispozici!

LP
6. 9. 2022, Forum Karlín, Praha

Po vystoupení na Colours of Ostrava zamíří LP do Prahy. Svou show rozbalí 6. září ve Foru Karlín, kde bezesporu zazní její největší hity včetně Lost On You i novinky z čerstvé desky Churches. Na ní spolupracovala s Mikem Del Riem, v roli producentů se pak představili také Isabella Machine Summers, Dan Wilson a Dan Nigro.

RECENZE: LP naplnila dlouho očekávané album Churches láskou

Alvaro Soler
23. 9. 2022, Tisport arena, Praha

Alvaro Soler měl do Prahy původně dorazit už v březnu, kvůli přetrvávajícím pandemickým opatřením se však rozhodl koncert na začátku února raději přesunout na září. S přicházejícím podzimem českým příznivcům představí svou loni vydanou desku Magia, z níž stejnojmenný singl dobývá světové hitparády.

LIVE: Alvaro Soler roztančil pražské fanoušky ve španělském rytmu

Text: Andrea Štipčáková, foto: Radim Hromádko, Universal Music
Témata: KISS, Twenty One Pilots, The Killers, Harry Styles, Pearl Jam, Slipknot, Limp Bizkit, LP, Alvaro Soler

zavřít