Němečtí industrialisté Einstürzende Neubauten zahrají 22. května 2020 ve Foru Karlín

Vydáno 05.11.2019 | autor: redakce

Po více než dvanácti letech vydá v příštím roce německá industriální skupina Einstürzende Neubauten dlouho očekávané studiové album. Písně z něj představí v rámci plánovaného turné The Year of The Rat Tour. Pražská zastávka proběhne 22. května 2020 v sále Fora Karlín. 

Němečtí industrialisté Einstürzende Neubauten zahrají 22. května 2020 ve Foru Karlín Němečtí industrialisté Einstürzende Neubauten zahrají 22. května 2020 ve Foru Karlín

Kariéra Einstürzende Neubaten začala v roce 1980. Zakládající člen Blixa Bargeld byl požádán, aby vystoupil v berlínském Moon Clubu. Vymyslel si skupinu Einstürzende Neubauten, nabídku na koncert přijal a pozval pár přátel. Počátečními členy kapely se ukázali být muzikanti, kteří měli ten večer čas. Oficiální narození Einstürzende Neubauten je ale obecně spojeno s tímto koncertem.

Blixa Bargeld z Einstürzende Neubauten aneb geniální diletant

Nikdo tehdy nemohl předvídat, že téměř po čtyřech desetiletích bude tato formace stále tak produktivní a s velkou fanouškovskou základnou. Svým debutovým albem Kollaps (1981) vyhlásili válku všem dosavadním způsobům poslechu hudby. Jejich novátorský a experimentální přístup ovlivnil celou řadu skupin a uměleckých žánrů od divadla přes výtvarné umění až po film.

Za svou existenci vydali celkem 12 alb, na právě připravované novince slibují dosud neprobádané obzory jejich vnímání hudby. V Praze, kam se více méně pravidelně vrací, dorazí v sestavě: Blixa Bargeld, Alexander Hacke, NU Unruh, Jochen Arbeit a Rudi Moser.

Jejich turné čítající 17 koncertů odstartuje 19. dubna 2020 v německém Postdamu a skončí 30. 9. v Londýně, Praha je jejich druhou zastávkou.

Vstupenky uískáte v předprodeji od 7. listopadu v sítích Ticketmaster a GoOut. Cena bude činit 1500 Kč.

Text: TZ

Témata: Einstürzende Neubauten, koncert, Forum Karlín

zavřít