Nick Mason přivezl do Karlína psychedelické začátky Pink Floyd

Vydáno 2022-06-12 23:48:36

Nick Mason, bubeník a spoluzakladatel Pink Floyd, přivezl do pražského Fóra Karlín ranou tvorbu této artrockové ikony. Zpěv někdejšího frontmana Syda Barretta nahradily vokály členů Nick Mason's Saucerful Of Secrets, kytaristy Garyho Kempa (ex Spandau Ballet) a basisty Floydů Guye Pratta. Úvod více než dvouhodinové psychedelické show obstarala dynamická skladba One Of These Days, následovaná Arnold Layne, Fearless a Obscured By Clouds... V první části došlo na dvanáct věcí, včetně například titulní položky letitého alba Atom Heart Mother.
Po přestávce zazněl jeden z vůbec nejstarších songů Astronomy Domine a celý blok vyvrcholil "ozvěnou z Pompejí", mistrovským dvacetiminutovým dílem Echoes.
Nadšené přijetí publika přimělo pětici ostřílených britských rockerů ještě ke třem přídavků, včetně See Emily Play a samozřejmě i písni, která dala tomuto projektu název: A Saucerful Of Secrets.

Foto: David Webr 
Témata: Nick Mason's Saucerful Of Secrets, Nick Mason, Pink Floyd, Guy Pratt, Gary Kemp, art rock, psychedelic rock

Nick Mason přivezl do Karlína psychedelické začátky Pink Floyd Nick Mason přivezl do Karlína psychedelické začátky Pink Floyd

Zobrazit fotogalerii (30)

zavřít