Nominace na Brit Awards: Favoritce Adele bude konkurovat i Amy Winehouse

Vydáno 15.01.2016 | autor: redakce

Pár týdnů po Grammy zveřejnily své nominace pro aktuální ročník také nejzvučnější evropské hudební ceny. K favoritům Brit Awards budou patřit Adele, James Bay a Years & Years, kteří získali shodně po čtyřech nominacích. Překvapením je, že do výběru nejlepších zpěvaček roku se skoro 5 let po smrti dostala Amy Winehouse. Výsledky letošních Brit Awards budou vyhlášeny 25. února v londýnské O2 areně.

Nominace na Brit Awards: Favoritce Adele bude konkurovat i Amy Winehouse Favoritce Adele bude na Brit Awards konkurovat i Amy Winehouse

Všeobecně se očekává, že Brit Awards budou dalším potvrzením dominance Adele, která loni po skoro pěti letech přišla s novým albem 21. Získala díky tomu nominaci v kategoriích Album roku, Skladba a Videoklip roku (Hello) a Zpěvačka roku. Po čtyřech želízkách v ohni ale mají i nováčci - písničkář James Bay a elektropopová senzace Years & Years mají mimo jiné šanci být Objevem roku.

Rok 2015 v hudbě ovládla nejen Adele, ale posmrtně i Amy Winehouse nebo Kurt Cobain

Porota přála i dalšímu novému jménu - Jess Glynne se v nominacích objevuje hned třikrát, stejně jako DJ Calvin Harris. V nejsledovanější kategorii Album roku se o cenu ucházejí Adele (25), Coldplay (A Head Full Of Dreams), Florence And The Machine (How Big, How Blue, How Beautiful), James Bay (Chaos And The Calm) a Jamie XX (In Colour).

Překvapením bude pro mnohé jistě nominace Amy Winehouse. Ta se do výběru nejlepších zpěvaček roku dostala i přesto, že už od léta 2011 není mezi námi. Vděčit za to může loni uvedenému životopisnému filmu Amy, který sklízel samou chválu. 

Josef Martínek

zavřít