Nouvelle Prague se blíží: 5 tipů, proč letos zavítat na hudební konferenci a showcase festival

Vydáno 01.11.2016 | autor: redakce

Čtvrtý ročník Nouvelle Prague proběhne už tento pátek a sobotu. V rámci programu hudební konference i showcase festivalu vybíráme několik tipů, které jsou dobrým důvodem, proč do areálu smíchovského pivovaru vyrazit.

Nouvelle Prague se blíží: 5 tipů, proč letos zavítat na hudební konferenci a showcase festival Pozvání na Nouvelle Prague přijal i David Koller. Foto: Karel Prchal

Z konkrétních témat konference:

1. Může kytara zachránit demokracii? Pátek 15:30

Lze hudbou manipulovat davy? Proč se u nás daří interpretům jako Ortel nebo Olivie Žižková a v čem je jejich síla? Jak moc je svoboda názoru důležitá a má smysl být slyšen? V dnešní době víc než aktuální téma, o kterém bude mluvit David Koller nebo kulturní redaktor časopisu Respekt Pavel Turek.

První den Nouvelle Prague ovládli Ghost Of You, Kadebostany či Wild Tides

2. We Don’t  Need No Education, sobota 16:00

Proč se některým skvělým kapelám u nás prostě nikdy nepodaří prorazit? Proč "jen" nestačí dělat dobrou muziku? Bez spolupráce s hudebními profíky to prostě nejde. Kde je najít a jak to funguje v jiných zemích? Jestli si nad tímhle lámete se svojí bandou ve zkušebně hlavu, tak je tahle diskuse právě pro vás.

 

3. YouTube polopatě, sobota 12:00

Desku jako fyzický nosič dnes kapela vydává už jen spíš jako formu propagačního materiálu pro booking manažery koncertů a festivalů. Dávno už nejsou hlavním zdrojem příjmu pro interprety. Stále více peněz přichází z internetu, konkrétně streamovacích služeb a YouTube. Jak co nejefektivněji vést svůj YouTube kanál a začít generovat zajímavé příjmy z reklam?


4. Networking je zaklad! Pátek 10:20

Skutečná hodnota profesionála v hudebním průmyslu je v jeho osobních vztazích. Bez toho to prostě nejde. Zásadní diskuse pro všechny, které zajímá budoucnost evropského hudebního průmyslu. Mezi panelisty bude například Dijana Lakuš za festival Glastonbury.

5. MEET, GREET and BEER, sobota 16:30

Chcete mít na konferenci možnost promluvit si s hudebními profesionály přímo osobně? Ideálně příležitost nabízí tahle debata. Pětiminutová obdoba speed datingu.

V rámci večerních koncertů vystoupí například Lenny, We On The Moon, ze zahraničních se hodí vypíchnout Kongos nebo Noah Slee.

Víc informací a vstupenky na www.nouvelleprague.com.

text: Kateřina Nováková

Témata: Nouvelle Prague, showcase, konference, David Koller, Lenny, We On The Moon, Kongos, Noah Slee, koncerty

zavřít