Nové desky: John Mayall zve novinkou na pražský koncert, Markéta Irglová miluje modře

Vydáno 30.01.2017 | autor: redakce

Po lednovém předkrmu se v únoru hudební trh zase rozjíždí na plné obrátky. Hned v úvodu měsíce se mohou fanoušci těšit na novinky od jmen, jako jsou John Mayall, Věc Makropulos nebo Train. Soundtrackem k filmu Miluji tě modře přispěla držitelka Oscara Markéta Irglová

Nové desky: John Mayall zve novinkou na pražský koncert, Markéta Irglová miluje modře John Mayall vystoupí v březnu s novinkami v Praze


John Mayall
- Talk About That

Britský bluesový průkopník John Mayall nahrával nové album v House of Blues Studio v Encinu v Kalifornii a obsahuje 11 skladeb: osm originálů plus převzaté skladby od memphiské soulové skladatelky Bettye Crutcher (It's Hard Going Up), bluesového velikána Jimmyho Rogerse (Goin' Away Baby) a rockového zpěváka a autora Jerryho Lynna Williamse (Don't Deny Me). Na albu se také objeví tříčlenná dechová sekce, která několika skladbám dodá šťávu. V březnu zahraje John Mayel novinky i v Praze. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v síti Ticketpro.

vložte odkaz, text nemažte


O.S.T. - Miluji tě modře

Markéta Irglová​, která je od roku 2008 držitelkou Oscara za hudbu k filmu Once, byla v loňském roce oslovena režisérem Miloslavem Šmídmajerem k napsání další filmové hudby. Nahrála proto soundtrack k nové české romantické komedii Miluji tě modře, která před pár dny vstoupila do kin. Ve filmu zazní vedle hudby Markéty Irglové také úspěšná skladba Michaela Foreta - No Right/No Wrong. "Tuto píseň jsem vybral proto, že přesně zapadla do jedné party - scény a skvěle ji oživila. Navíc je to jedna z nejlepších českých písní, kterou jsem v loňském roce slyšel," říká Šmídmajer.

Markéta Irglová nahrála hudbu pro nový český film Miluji tě modře, skladbu v něm má i Michael Foret


Věc Makropulos - Každej pes, jinej rap

Pardubická kapela Věc Makropulos se na novém EP odhodlala vtisknout do hiphopových beatů a podmanivých textů osobitý pohled na současnost i navázat na své dosavadní úspěchy. "EP vznikalo dlouho, první track Nic se tu nehlo vyšel v lednu 2015, v tu dobu se ještě nevědělo, že se bude jednat o nějaký celek," komentuje proces vzniku desky jeden z raperů kapely MC Pepíček. Za více než rok chystání Věc Makropulos vypouštěla do světa jednotlivé tracky společně s propracovanými videoklipy. Na novou desku si VM pozvali hned několik hostů, například MC Geye, Džeka nebo Tubse.

 


Train - A Girl A Bottle A Boat

Trojnásobní držitelé ceny Grammy vydali na podzim nový singl Play That Song, který se objeví i na novém albu. vycházejícím na přelomu ledna a února. Train mají na kontě již sedm řadových alb, prodali více než deset milionů desek a třicet milionů skladeb, jsou také držiteli spousty platinových a zlatých ocenění. Pod vedením zpěváka Pata Monahana sklízí úspěchy již více než dvě dekády a světu jsou známí svými hity Angel In Blue Jeans, Drive By, Drops Of Jupiter nebo Hey, Soul Sister. Právě poslední jmenovaná píseň slavila velké úspěchy i v Česku.

 

Dále vychází:

  • Clarinet Factory - Meadows
  • Mumford And Sons - Live In South Africa
  • Greywind - Afterthoughts
  • Elbow - Little Fictions
  • Halestorm - Reanimate 3,0
 

Témata: nové desky, John Mayall, Věc Makropulos, Markéta Irglová, Michael Foret, Miluji tě modře, Train

zavřít