Nové desky: Judas Priest vydali desku po čtyřech letech, ILLE vypráví Pohádky

Vydáno 19.03.2018 | autor: redakce

Předešlé dny nadělily spoustu nových desech zejména na československé hudební scéně. Těšit se můžeme z dlouho avizované novinky Ille nebo talentovaných The Atavists. Po třech letech vydal druhou studiovku Juraj Hnilica a připomněla se i ženská kapela BraAgas. Celosvětově se fanoušci radují z alba Judas Priest.

Nové desky: Judas Priest vydali desku po čtyřech letech, ILLE vypráví Pohádky Nové desky: Judas Priest vydali desku po čtyřech letech, ILLE vypráví Pohádky

 

BraAgas - O ptácích a rybách

Dravou řeku i zasněné nebe nabízí ženská kapela BraAgas na novince nazvané O ptácích a rybách. Na svém šestém řadovém albu vstupují dámy díky česky zpívaným písním na zcela novou půdu. Po dlouhém hudebním lovu se z jiných koutů Evropy konečně vrací domů. Všech třináct skladeb pocházejících z českomoravských zpěvníků zpracovaly svým originálním přístupem, který jim v minulosti přinesl již řadu ocenění. V roli němých svědků smutných příběhů se ve všech textech písní objevují ptáci nebo ryby, tedy živočichové, kteří dali nahrávce jméno.

Nové desky: Moby se vrací po roce, Marpo jako Dead Man Walking dokráčí až do O2 areny

 

Juraj Hnilica - Slnečný

Slovenský zpěvák Juraj Hnilica vydává po třech letech nové album, ke dvěma písničkám natočil i videoklipy. Ale také se chystá na turné, během kterého navštíví dvanáct českých měst. Česko a Slovensko ho objevilo v talentové soutěži, kde byl nazván slovenským Tomášem Klusem. Stejně jako on si i Hnilica píše svou hudbu a texty, ale také si vše natáčí a aranžuje. Nyní, po třech letech, vydává nové album, které pojmenoval Slnečný.

 

ILLE - Pohádky

Pražská čtveřice ILLE okolo zpěvačky Olgy Königové přichází s očekávaným druhým albem nazvaným Pohádky. Vychází spolu s novým videoklipem k písni Na druhé straně a bude ho provázet minikoncertní happening v prodejně organizace Bezobalu, která se snaží o rozšíření bezobalové distribuce a osvětu k uvědomělé spotřebě obecně. Po podzimním turné s Michalem Hrůzou ILLE dokončili desku, která vychází pod producentským dohledem Dušana Neuwertha u domácího labelu Tranzistor. Grafického konceptu se ujala přední česká výtvarnice Eliška Podzimková.

 

The Atavists - Lo-Fi Life

The Atavists na novém albu věští budoucnost rock'n'rollu z encyklopedie popu minulého století. Kolekce dvanácti tracků vychází pod křídly vydavatelství BiggBoss, které už dávno neplatí za čistě hiphopový label. "Chtěli jsme udělat popovější album, ale přitom neztratit nic z jinak razantního zvuku typického pro The Atavists," vysvětluje frontman kapely, kytarista a zpěvák Adam Krofian. "Rádiový pop to ale určitě není. Spíš jsme si dovolili do našeho hudebního koktejlu vpustit pár líbivějších melodií a nápěvů," dodává.

 

Judas Priest - Firepower

Firepower je osmnáctá studiová deska, kterou minulý týden po čtyřech letech představila anglická heavymetalová skupina Judas Priest. Pracovala na ní s producenty Tomem Allomem, Andym Sneapem a Mikem Exeterem. Od roku 1988 a alba Ram It Down je to první nahrávka, na které skupina spolupracovala s Allomem, stejně jako vůbec první ve spolupráci se Sneapem. První zveřejněnou písní z alba se v lednu stala Lightning Strike.

 


Dále vychází:

  • Dorothy - 28 Days in the Valley
  • Fickle Friends - You Are Someone Else
  • Stone Temple Pilots - Stone Temple Pilots
  • Scotty McCreery - Seasons Change
  • Laura Pausini - Fatti sentire

 Témata: Judas Priest, ILLE, Juraj Hnilica, BraAgas, The Atavists
zavřít