Nové desky: Nick Cave a Warren Ellis natočili soundtrack k Marsu, novinky mají i The xx nebo Mike Oldfield

Vydáno 16.01.2017 | autor: redakce

Jak známo, leden je v hudebním průmyslu měsícem povánočního půstu. Kdo mohl, album vydal ještě před svátky. Přece se ale několik novinek najde. Mají je pro vás The xx, Mike Oldfield nebo The Chainsmokers, soundtrackem potěší Nick Cave a Warren Ellis a také muzikálový film La La Land.

Nové desky: Nick Cave a Warren Ellis natočili soundtrack k Marsu, novinky mají i The xx nebo Mike Oldfield Nick Cave a Warren Ellis natočili soundtrack k Marsu


Mike Oldfield - Return To Ommadawn

Ani ve třiašedesáti letech se Mike Oldfield nechystá do hudebního důchodu a vydává své šestadvacáté studiové album. Novinka Return To Ommadawn, odkazující k jedné z jeho nejslavnějších desek Ommadawn z roku 1975, obsahuje jen dvě instrumentální skladby. Každá z nich přitom svou délkou přesahuje dvacet minut. Směsice progresivního rocku a world music zahrnuje keltské chorály, ale i elektroniku, Oldfield složil sám hudbu a nahrál i všechny nástroje.

Mike Oldfield vyhlásil soutěž o nejlepší remix, vyhraje ji Čech?


Nick Cave and Warren Ellis - Mars

Jen pár měsíců po vydání chválené desky Skeleton Tree si mohou fanoušci Nicka Cavea znovu poslechnout novou hudbu. Cave ve spolupráci se členem jeho The Bad Seeds Warrenem Ellisem nahrál hudbu pro televizní sérii Mars. Ta pochází z dílny National Geographic a uvedena byla loni na podzim. Soundtrack k šestidílnému seriálu obsahuje celkem 13 skladeb.


The XX - I See You

Britské indie popové trio nás na svou třetí studiovku nechalo čekat od roku 2012, kdy vyšla předchozí deska Coexist. Celkem deset nových písniček se ukrývá pod názvem I See You, skalní fanoušci se ale mohou díky vinyl box setu dostat ještě k další trojici nahrávek. Už před vydáním stihla kapela představit dva singly - On Hold a Say Something Loving. Připomeňme, že člen trojice a zároveň producent Jamie xx stihl v mezidobí vydat i svoji druhou sólovku In Colours, za kterou získal loni nominaci na Grammy.


Soundtrack - La La Land

Muzikálová komedie La La Land se stala nečekanou senzací roku 2016, což potvrdilo i nedávné udílení Zlatých glóbů. Snímek, který režíroval Damien Chazelle, triumfoval hned sedmkrát. Do českých kin vstoupil začátkem ledna, a tak si nyní mohou zdejší zájemci pořídit také soundtrack. Zpívají na něm Emma Stone, Ryan Gosling nebo John Legend - tedy zároveň hlavní hvězdy filmu. Celkem 15 skladeb se vešlo do rozsahu 46 minut.


The Chainsmokers - Collage

Trvalo to, ale zatím poslední, velmi úspěšné EP elektronické dvojice The Chainsmokers konečně dorazilo i do Česka. V zahraničí totiž vyšlo už v listopadu a obsahuje také jeden z největších hitů loňského roku - duet Closer s Halsey. Dalším známým singlem je Don't Let Me Down, minialbum ale obsahuje skladeb celkem pět. Drew a Alex už mají na kontě dvě EP, plnohodnotný debut však zatím nevydali. Vzhledem k rostoucí popularitě je to nejspíš jen otázka času.

 


Dále vychází:

  • Tinie Tempah - Youth
  • Kehlani - SweetSexySavage
  • Brian Eno - Reflection
  • Grammy Nominees 2017
  • Nathan East - Reverence
 

Témata: Mike Oldfield, Nick Cave, The xx, La La Land, The Chainsmokers

zavřít