Nové desky: U2 slaví 30 let The Joshua Tree, Roger Waters má album po čtvrt století

Vydáno 29.05.2017 | autor: redakce

Ani s otočením kalendáře do červnových dní neustane smršť nových desek. Po pětadvacei letech vydává sólovku Roger Waters, jubileum třiceti let své zásadní desky The Joshua Tree slaví U2. Alt-J pozvou na Colours Of Ostrava, Halsey se pokusí navázat na minulé úspěchy a Yellow Sisters potěší hlavně děti. 

Nové desky: U2 slaví 30 let The Joshua Tree, Roger Waters má album po čtvrt století Od vydání alba The Joshua Tree od U2 už uplynulo třicet let

U2 - The Joshua Tree (výroční edice)

K třicetiletému výročí vydání páté studiovky U2 The Joshua Tree vychází výroční edice. Většina hudebních publicistů se shoduje v tom, že se jedná o nejzásadnější desku kapely. Vyšla za všeobecného uznání 9. března 1987 a obsahovala hity With Or Without You, I Still Haven't Found What I'm Looking For a Where The Streets Have No Name. The Joshua Tree se stalo #1 ve Velké Británii, USA, Irsku i po celém světě, prodalo se ho celkem přes 25 milionů. Výročí si kapela připomíná i na turné, Českou republiku však opět mine.

vložte odkaz, text nemažte

 

Roger Waters - In This The Life We Really Want?

Roger Waters vydá svou první sólovku po pětadvaceti letech. Deska, která ponese název Is This The Life We Really Want?, naváže na předchozí titul z roku 1992 Amused To Death. Novinka je novodobým komentářem na moderní svět a nejisté časy. Produkce a finálních mixů se ujal Nigel Godrich (Radiohead, Paul McCartney, Beck, U2, From the Basement), album bude obsahovat dvanáct nových Watersových skladeb a vyjde na 180g double vinylu a na CD.

LIVE: Roger Waters obehnal Prahu zdí, ale bylo snadné ji přeskočit

 

Halsey - Hopeless Fountain Kingdom

Nové album produkovala sama Halsey společně s Benny Blancem, Gregem Kurstinem, Lidem a Ricky Reedem. První singl se jmenoval Now Or Never. Halsey zazářila v roce 2015, kdy se její debut BADLANDS vyšplhal na #2 v hitparádě Billboard Top 200 a získal během roku po svém vydání platinu. Následovalo turné vyprodaných halových koncertů a nominace na cenu Grammy v roce 2017 v kategorii Best Pop Duo/Group Performance za hit Closer s The Chainsmokers. Ten loni válcoval světové žebříčky. Je tedy jasné, že zpěvačka má na co navazovat.

 

Alt-J - Relaxer

Novou desku Relaxer představí Alt-J, někdejší vítězové prestižní Mercury Prize, i v červenci na festivalu Colours Of Ostrava. Kapela novinkou naváže na dosud poslední studiovku This Is All Yours z roku 2014. Venku jsou už tři singly, přičemž In Cold Blood se dočkal zajímavého klipu. Ukazuje příběh myši a vypravěčem příběhu je samotný Iggy Pop. Album, které produkoval Charlie Andrew, obsahuje pouze 8 písní, délkou se však přesto blíží ke čtyřiceti minutám.

Yellow Sisters - Zvěřinec 2

Čtyřčlenná ženská akapela Yellow Sisters má další CD pro děti Zvěřinec 2. Křest proběhne 16 června v rámci festivalu Vyšehraní v Praze na Vyšehradě. Originální hlasový projekt se pyšní tím, že si zpěvačky píší vlastní písničky. Yellow Sisters milují hudbu a děti a samy jich mají požehnaně. V kapele celkem 9. Proto se po pěti letech svým, i ostatním dětem, rozhodly nadělit pokračování oblíbené dětské desky Zvěřinec.

 


Dále vychází:

  • Volur - Ancestors
  • Secret Sphere - Nature Of Time
  • DBFC - Jenks
  • Celebration - Wounded Healer
  • Radiation Romeos - Radiation Romeos
 

Témata: nové desky, U2, Roger Waters, Yellow Sisters, Halsey, Alt-J

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít