Novou desku Kurta Cobaina předznamenává singl Sappy

Vydáno 08.10.2015 | autor: Filip Pešta

Kurt Cobain se 21 let po své smrti dočká posmrtného alba. Souvisí s dokumentem Montage Of Heck. Album dosud nevydaného s názvem Montage Of Heck: The Home Recordings vyjde 13. Listopadu. První vlaštovkou je demoverze písně Sappy, již dříve zveřejněné v podání Nirvany.

Novou desku Kurta Cobaina předznamenává singl Sappy Novou desku Kurta Cobaina předznamenává singl Sappy

Sappy (Early Demo) bude jednou z 31 nahrávek, na které se mohou fanoušci těšit. Přesně takovou nálož totiž slibuje deluxe verze nového alba, standardní vydání obsáhne 13 songů. Kurt v písničce bezmyšlenkovitě vybrnkává na elektrickou kytaru a zpívá v nezvykle hluboké poloze, pravděpodobně vleže, jak to často dělával. Jeho projev je ležérní a vytváří zajímavou temnou atmosféru.

Listopadová nálož Kurta: 31 nových nahrávek vyjde na desce

Sami můžete porovnat, jak se rané demo liší od již dříve známé aranže s Nirvanou, kterou byste s klidným svědomím mohli zařadit na album Nevermind. "And If you save yourself, you will make him happy,“ zpívá Cobain.

Nejikoničtější song všech dob? Smells Like Teen Spirit od Nirvany!

Nevydané nahrávky Kurta Cobaina byly nalezeny při sběru materiálu pro dokument Montage Of Heck režiséra Bretta Morgana. Ten zdůrazňuje, že se skutečně jedná o Kurtovy písně, nikoliv o nahrávky Nirvany, a že uslyšíme to, co bychom od něj nečekali.

 

 

 

text: Filip Pešta

4,00

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít