Američtí OneRepublic se vrací do Česka. Zahrají v O2 areně

Vydáno 28.02.2020 | autor: redakce

Americká pop-rocková kapela OneRepublic se vrací do České republiky po šesti letech, kdy si naposledy zahrála také v pražské O2 areně. Poprvé jste ji u nás mohli vidět v roce 2008 jako předskokana Lennyho Kravitze.

Američtí OneRepublic se vrací do Česka. Zahrají v O2 areně Američtí OneRepublic se vrací do Česka. Zahrají v O2 areně

OneRepublic fungují sice již od roku 2002, ale globálního úspěchu dosáhli až o pět let později, kdy vyšlo jejich debutové album Dreaming Out Loud. Zmiňované album nabídlo úspěšné singly Stop and Stare, All I Need, ale vše odstartoval hit Apologize, který skvělým způsobem zremixoval věhlasný producent Timbaland a otevřel tak OneRepublic dveře do všech (nejen) mainstreamových rádií. Svoji silnou pozici nováčka na hudební scéně OneRepublic potvrdili i druhou deskou Waking Up z roku 2009, která nabídla další řadu hitů včele se Secrets, All The Right Moves nebo Marchin On.

RECENZE: OneRepublic na Oh My My kopírují, kde se dá

Úspěch kapely OneRepublic tkví především ve velmi dobře napsaných a vyprodukovaných popových písních, za jejichž zrodem stojí primárně frontman kapely Ryan Tedder. Tento čtyřicetiletý multiinstrumentalista si fanoušky dokáže podmanit nejen svým charismatickým vzhledem, ale i nezaměnitelným hlasem, jež v mnoha případech vyvolává i husí kůži.

LIVE: OneRepublic v Praze: Déjà vu se šťastným koncem

Aktuálně kapela z Colorado Springs platí za jednu z nejoblíbenějších pop-rockových kapel vůbec a každý její nový singl je další trefou do černého. K dnešnímu dni mají OneRepublic na svém kontě čtyři řadová alba a téměř tři desítky úspěšných singlů. Poslední položkou v jejich diskografii je album Oh My My, které vyšlo v říjnu roku 2016. Od té doby se soustředí výhradně na vydávání singlů, ale jak se zdá, na jaře tohoto roku se nakonec dočkáme další studiové desky, která by se dle slov frontmana měla jmenovat Human.

Lze tedy očekávat, že v Praze OneRepublic představí nejen své velké hity jako například If I Love Myself, I Lived, Kids, Rich Love nebo Counting Stars, ale i nové album, na kterém jistě nalezneme i loňské úspěšné singly Rescue Me a Wanted. U toho prostě nesmíte chybět!

Koncert proběhne 6. listopadu 2020 a vstupenky se budou prodávat v ceně od 1390 Kč do 1990 Kč.

Text: TZ

Témata: OneRepublic, O2 arena, koncert, Praha

zavřít