Oscarová pohádka znovu ožije: Glen Hansard a Markéta Irglová v březnu třikrát vystoupí v Česku

Vydáno 14.02.2016 | autor: Josef Martínek

Již nějakou dobu ohlášené březnové koncerty Glena Hansarda v České republice budou mít speciálního hosta: zpěvákovo pozvání totiž přijala Markéta Irglová, jeho bývalá životní i pěvecká partnerka. Společně získali v roce 2008 Oscara za píseň Falling Slowly z filmu Once. 

Oscarová pohádka znovu ožije: Glen Hansard a Markéta Irglová v březnu třikrát vystoupí v Česku Glen Hansard a Markéta Irglová společně získali Oscara

Markétu Irglovou coby hosta tří českých vystoupení potvrdil její otec a zároveň spolupořadatel koncertů Marek Irgl. Irský písničkář Glen Hansard 6. března v Brně a 12. a 13. března v Praze představí fanouškům mimo starší tvorby i nové album Dind't He Ramble, které je nominováno na Grammy v kategorii Nejlepší folkové album. Zda uspěje, bude jasné v noci z 15. na 16. února, kdy se v Los Angeles ceny udělují. 

Markéta Irglová a Glen Hansard získali Oscara

Hansard a Irglová se seznámili, když bylo Markétě 13 let, poté spolu vyrazili na koncerty po světě. Jejich profesní vztah nakonec přerostl až v lásku. Příběh jejich filmu Once a oscarové písně Falling Slowly je v Česku dobře známý. Jejich poslední společnou deskou byla v rámci projektu The Swell Season nahrávka Strict Joy. Poté se každý z nich vydal na sólovou dráhu. 

Rodačka z Valašského Meziříčí vydala v roce 2011 debutové album Anar a o tři roky později následovala deska Muna. Ta byla silně ovlivněna prostředím Islandu, kde zpěvačka v současnosti žije. Na Hansardových koncertech by měla odehrát svůj vlastní set o zhruba čtyřiceti minutách a pak se objeví i po jeho boku. 

Naposledy spolu stáli na jednom pódiu během turné v roce 2010. Vstupenky na tři tuzemské koncerty jsou v sítích Ticketpro, Tickeportal a GoOut.

tz, jm

zavřít