Ostrava bude příští rok znovu v plamenech: Tentokrát s Arch Enemy, Melechesh nebo Loudness

Vydáno 05.12.2016 | autor: redakce

Už počtvrté proběhne příští rok v Dolní oblasti Vítkovice festival Ostrava v plamenech. Mezi prvními ohlášenými headlinery jsou deathmetaloví Arch Enemy ze Švédska, přední představitelé izraelského black metalu Melechesh a japonští Loudness. 

Ostrava bude příští rok znovu v plamenech: Tentokrát s Arch Enemy, Melechesh nebo Loudness Na festivalu Ostrava v plamenech vystoupí i japonští metalisté Loudness

Arch Enemy příští rok oslaví jednadvacet let na hudební scéně, jejich poslední studiový počin War Eternal z roku 2014 patří v rámci metalu mezi velmi ceněná díla a dá se předpokládat, že bude tvořit podstatnou část jejich vystoupení v Ostravě. Z tohoto alba vyšlo hned šest singlů, je to zároveň první album Arch Enemy nazpívané současnou zpěvačkou Alissou White-Gluz - majitelkou tak drsného hlasu, který ny jí mohl závidět kdejaký ostrý chlap. 

Ostrava v plamenech: Skvělá show Within Temptation, Citron už má to nejlepší za sebou

Melechesh jsou představiteli etnického asyrsko-arménského black metalu. Kapela vznikla v izraelském Jeruzalémě, její ústřední postava Ashmedi založil kapelu původně jako sólový projekt v roce 1993. O rok později se k němu přidali kytarista Moloch a bubeník Lord Curse. Melechesh, to je svět staré Mezopotámie a Sumeru, kouzlo zaniklých civilizací, bájných měst, okultismu a magie, víry v mýty a pověstí vyprávějících neuvěřitelné historie těch nejstarších období lidské minulosti. 

vložte odkaz, text nemažte

Nejznámějším představitelem metalu z Japonska je bezesporu skupina Loudness fungující úctyhodných 35 let pod taktovkou kytaristy Akiry Takasakiho. Záhy po svém vzniku a vydání eponymního alba The Birthday Eve v roce 1981 si získali statisíce fanoušků po celém světě. Největší úspěch je ovšem potkal až o 4 roky později v roce 1985, kdy se jich ujal manager legendárních Twisted Sister. Ten jim zajistil smlouvu s velkou nahrávací společností Atco Records. Následovalo album Thunder In The East, ze kterého vzešel singl Crazy Nights, jež se dostal do rotací televize MTV."Ostrava v plamenech je vůbec prvním festivalem na území ČR, který dokázal Loudness získat, za což jsme moc rádi a věříme, že to fanoušci poctivé rockové muziky ocení," říkají promotéři festivalu Petr Šiška a Patrik Kohut.

Všechny kapely odehrají svůj standardní klasický program, ne pouze zkrácený festivalový set. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

tz, jm

Témata: Ostrava v plamenech, Loudness, Arch Enemy, Melechesh, festivaly

zavřít