Páteční mejdan v Radosti FX obstará německý DJ Gunnar Stiller

Vydáno 02.06.2016 | autor: redakce

V pátek 3. června vás v pražské Radosti FX čeká opravdu vypečená akce. Jako headliner se představí Gunnar Stiller, zástupce německého labelu Upon.You Records. Podpoří ho česká tech-house princezna Lillou a Lucas Hulan, který má v Radosti FX za sebou několik úspěšných nocí s názvem Voliera. Radost FX byla nedávno zrekonstruována a osazena novým zvukem Funktion One, je tedy ideální čas přijít na pořádný mejdan!

Páteční mejdan v Radosti FX obstará německý DJ Gunnar Stiller Gunnar Stiller bude hvězdou party v Radosti FX

Gunnar Stiller je uznávaný producent a DJ, který pochází z Rostocku, odkud se v 80. letech přestěhoval do Berlína. V 90. letech začaly jeho první kroky směrem k DJingu a produkci a také začal pracovat v eventové agentuře No UFOs. Hudebně se tehdy pohyboval v deep house a electru, jeho inspirací se stal například Steve Bug, Matthias Tanzmann a Martin Landsky. Postupně začál hrát v klubech Watergate v Bar 25 a KaterHolzig kde se stal rezidentem a také DJem na HomeSweetHome párty, která pokračuje dodnes. Jeho dlouhé sety, které měly občas i přes 10 hodin, mu dovolily perfektně prozkoumat různé variace mezi technem a house.

Klubová sezóna se blíží do finále: Sentiment Dinosaur Jr. versus progres Three Trapped Tigers

V roce 2009 se začal více soustředit na produkci a vydal album Heideberg a Manaus Madness, které se umístilo v TOP 5 německého žebříčku. Remix jeho tracku Manaus Madness, který stvořil Marek Hemmann, skončil na desátém místě podle respektovaného časopisu Groove. V tomto období se připojil k Upon.You Records pro které v roce 2014 udělal kompilaci Upon.You Diary. Spolupracuje a jeho tracky remixují například Solomun, AndHim, Layo & Bushwacka!, Alex Niggemann, Danny Serrano, Nikola Gala, Larry Cadge, Samuel Dan, Nakadia nebo Loko. V posledních letech s objevil na festivalech Sonar, Amsterdam Dance Event, Melt! a Sonnemondsterne.

Lillou se krátce po její fascinaci taneční hudbou přestěhovala do Londýna, kde se stala součástí undergroundového pirátského rádia. Zde ji také významě ovlivnil vinyl shop Swag and Tag. Následně se vrátila do Prahy, nicméně do Londýna jezdila pravidelně hrát. V Praze se stala součástí jedné z prvních bookingových agentur - Eastbase a měla tak možnost si zahrát na Slovensku, v Chorvatsku, v Polsku a v Rusku, v té době se také hojně objevovala v klubu Roxy. Stala se rezidentkou Zero music baru, kam pravidelně dovážela zahraniční jména. Jeji sound se dá popsat slovy deepy-techy-groovy-dirty.

vložte odkaz, text nemažte

Lucas Hulan momentálně pracuje na remixech pro zahraniční projekty a na svém novém I Love You Babe EP kde by měl být i zahraniční remix od londýnského producenta. Na přelomu dubna a května se chystá na několik hraní v Berlíně. Vzhledem k jeho působení 20 let na scéně jako DJ chystá velkolepou oslavu a připravuje také mini open air Mystic Rave 2016.

Přijďte si užít tuto noc do nově zrekonstruovaného klubu Radost FX se zvukem Funktion One! Startuje se ve 23 hodin, vstup stojí 100 v předprodeji na www.goout.cz 190 korun na místě.

tz, jm

zavřít