Phil Collins potvrdil reunion. Genesis jsou zpět

Vydáno 04.03.2020 | autor: redakce

Britská rocková legenda se po třinácti letech vrací na pódia. Genesis vyráží na turné. Phil Collins bude jen zpívat, za bicí soupravou ho zastoupí jeho osmnáctiletý syn.    

Phil Collins potvrdil reunion. Genesis jsou zpět Phil Collins potvrdil reunion. Genesis jsou zpět

„Všichni jsme si říkali: proč ne? Možná to zní jako fádní důvod, my si ale jednoduše užíváme, když můžeme být spolu. Baví nás spolu hrát,“ vysvětlil Phil Collins ve vysílání rádia BBC 2, proč se Genesis rozhodli vyrazit na turné. Naposledy vedle sebe Collins, klávesista Tony Banks a kytarista Mike Rutherford stáli na pódiu v roce 2007. Peter Gabriel, který kapelu opustil v roce 1975, se turné nezúčastní stejně jako kytarista Steve Hackett. 

LIVE: Fenomenální Phil Collins naplnil srdce v pražské O2 areně světlem

Za bicí usedne Collinsův syn Nicholas. Osmnáctiletý bubeník svého otce zastoupil poté, co se Collins z posledního turné vrátil s poškozením nervů a v roce 2011 oznámil, že s bubnováním nadobro končí. Na pódium se vrátil poté, co v roce 2015 podstoupil operaci zad. Do rádia dorazil s holí, již používá od zmíněného zákroku a měl ji i na koncertě loni v Praze.

Podle Tonyho Bankse kapela za plánované turné z velké části vděčí mladému Nicholasi. „Když hraje, zní jako Phil. Díky tomu jsme si uvědomili, že to můžeme celé uskutečnit. Všem je totiž jasné, že Phil na turné už bubnovat nemůže,“ řekl Banks v rádiu.

Turné s názvem Last Domino? kapela nakrojí 16. listopadu 2020 v Dublinu, zahraje také v Liverpoolu, Leedsu, Birminghamu, Belfastu, Manchesteru, Newcastlu a Glasgow, vrcholem budou dva večery v londýnské O2 Areně. „Těším se na to. Nedávno jsem zjistil, že jsme za posledních osmadvacet let hráli ve Velké Británii jen dvakrát,“ prozradil hráč na klávesové nástroje.

TOP 10 písní Phila Collinse, které chceme slyšet na koncertu v Praze

Genesis začali svou kariéru v 70. letech jako progresivní rocková kapela, později ale zamířili do vod středního produ a stali se jednou z nejpopulárnějších rockových skupin 80. let.

Mají za sebou patnáct studiových alb, jejichž prodej přesahuje sto milionů kusů po celém světě. O jejich návratu na pódia se spekuluje od roku 2018, kdy Tony Banks klevety utnul s tím, že je nemožné dostat všechny členy na jedno místo a ve stejný čas. Poté, co se Phil Collins vrátil ze světového turné, se situace podle všeho změnila.

Témata: Phil Collins, Genesis, Peter Gabriel

zavřít