Pilsner Fest zahájili Jelen, Anna K. a X Cover

Vydáno 2022-10-08 09:22:53

V Plzni letos slaví 180 let od uvaření prvního tamního ležáku. Není tak divu, že line-up tradičního Pilsner Festu je velmi nadupovaný. V pátek program zahájila kapela Jelen, která publiku nabídla průřez svých největších hitů. Dočkalo se tak skladeb Jelen, Nebe nad Prahou či Klidná jako voda. V půlce setu se k sestavě se skladbou Co bylo dál? přidala Tereza Balonová, která si s Jeleny střihla ještě svůj hit Jsem. Na závěr si fanoušci vytleskali Magdalénu.

Poté už se stage ujala plzeňská partička X Cover. Jak už její název napovídá, kapela přítomným zahrála předělávky oblíbených songů, převážně z 60. až 90. let. Zazněly tak skladby jako Wonderwall, Personal Jesus či Ghostbustlers.

Na závěr se představila Anna K se svou kapelou. Vystoupení zahájila písní Vždycky se budeme znát, následovaly songy Nelítám nízko nebo Píseň o slzách. Při Večírku za koncem si zahrála na klávesovou foukací harmoniku, k Pyramidě boha slunce si přivezla svůj (alespoň nahraný) dětský sbor. Fanoušci dostali hned tři přídavky - Prokřehlou, Volá tě noc a Chvíli nad vodou.

Foto: Šárka Preslová
Témata: Pilsner Fest, Jelen, X Cover, Anna K.

Pilsner Fest zahájili Jelen, Anna K. a X Cover Pilsner Fest zahájili Jelen, Anna K. a X Cover

Zobrazit fotogalerii (80)

zavřít