Po vystoupení na Rock for People míří The Hu do Lucerna Music Baru

Vydáno 19.09.2019 | autor: redakce

Po úspěšném debutu na letošním Rock for People se vrací kapela, která je jak z jiného světa. Zahrají počátkem nového roku v Lucerna Music Baru.

Po vystoupení na Rock for People míří The Hu do Lucerna Music Baru Po vystoupení na Rock for People míří The Hu do Lucerna Music Baru

Čtyři rockeři z Ulánbátaru zpívají mongolsky, používají hrdelní zpěv šamanů a hrají na mongolské lidové nástroje. Pro nás jednoznačně objev roku! První dva singly Wolf Totem a Yuve Yuve Yu, které pánové loni vypustili do světa, se pyšní na YouTube miliony zhlédnutí. Doposud neznámá kapela sklízí vesměs neuvěřitelně pozitivní reakce napříč kontinenty.

Jejich styl je podivuhodnou, ale skvěle šlapající, směsicí heavy metalu a mongolské lidové hudby. Už pro něj dokonce existuje i název: „Hunnu rock“, vycházející ze starobylé mongolské říše Hunů. Některé texty kapely zahrnují i válečné pokřiky nebo starou mongolskou poezii.

The Hu přivezou do Prahy své první studiové album, které se jmenuje The Gereg a na němž tvrdě dřeli několik let. Tak na tohle se opravdu těšíme!

Předprodej startuje 20. září od 20:00 na goout.cz.

Text: TZ

Mohlo by Vás zajímat

zavřít