POST SCRIPTUM (38): Adele nemá s bruselskými teroristy slitování. Jste zm*di, vzkazuje jim

Vydáno 24.03.2016 | autor: Simona Knotková

Matthew Healy doplácí na svou vyřídilku, Justin Bieber duševně tratí z přílišné náklonnosti k fanouškům a Adele? Ta dělá to, co jí jde nejlépe - bravurně zpívá a nazývá věci pravými jmény.

POST SCRIPTUM (38): Adele nemá s bruselskými teroristy slitování. Jste zm*di, vzkazuje jim Adele nejde pro výstižné slovo nikdy daleko. Výjimku neudělala ani pro teroristy

MATTHEW HEALY POD PALBOU KRITIKY

The 1975 jsou jednou z nejvíce probíraných kapel současnosti. Může za to především nová deska, která má kromě obrovského titulu i mimořádně bohatý tracklist a muzikanti se na ní představují v odlišnější, hodně popové a pestré podobě. Skupina Britů ale není odlišná, pouze co se kvantity a žánrových skoků týče, ale také svým výřečným a neortodoxním frontmanem. Ten v rozhovorech možná občas zní celkem nabubřele a občas to vypadá, jako by si jenom dělal legraci. Kolem a kolem je to ale typ, který na dnešní bezduché a bezbarvé poprockové scéně jednoznačně potřebujeme.

RECENZE: The 1975 nahráli vynikající desku s nezapamatovatelným názvem

Přesto by malá volba slov asi neuškodila. Jeho poslední výrok by totiž u některých jedinců mohl vyvolávat podezření, že má problémy s úspěšnými ženami. V rozhovoru pro magazín Q se Matthew Healy rozpovídal na téma "údajný románek s Taylor Swift", k němuž mělo dojít před dvěma lety a který z něho ze dne na den udělal jméno v bulvárních médiích.

"Byl to jenom flirt, opravdu se nic dalšího nestalo. Kdyby to nebyla Taylor Swift, vůbec bychom o tom nemluvili," sdělil. Když byl poté dotázán, zda má strach ze ztráty sama sebe, když vstupuje do nového vztahu, odpověděl: "Naprosto. A kdybych měl chodit s Taylor Swift, bylo by to zas*aný peklo. Nemohl bych být 'klukem Taylor Swift'. Taková věc by vás zbavovala mužství, vykastrovala by vás."

 

Healy to jistě nemyslel zle. Jednoduše chtěl naznačit, že by pro něho, jako pro umělce, bylo ponižující, kdyby se z něho stal pouze "ten, s kým chodí Swift". Taky na svém Twitteru později podal dodatečné vysvětlení svého výroku, v němž je naštvaný nejenom na zpovídající novinářku, která jeho slova vytrhla z kontextu, ale i na všechny, co z něho napříč internetem udělali nepřítele žen. Leč tak to zkrátka v přehnaně korektním prostředí sociálních sítí chodí. A hudebník si buď musí hlídat svou mluvu, anebo počítat s rozbory každého nevhodného slůvka.

ZDRAVÍ JUSTINA BIEBERA V OHROŽENÍ

Justin Bieber je momentálně na světovém turné Purpose. V jeho rámci nabízel svým hardcore fandům také meet and greet a spoustu speciálních bonusů jako pořízení selfie či náhled do zákulisí. Vše samozřejmě za předpokladu, že si takový jedinec sáhne hlouběji do kapsy a vytasí částku od desíti až do padesáti tisíc korun.

Během setkání se ale interpret netvářil dvakrát nadšeně, což se desetkrát až padesátkrát tolik nelíbilo už jeho fanouškům. Justin se tedy nakonec rozhodl meet and greet poslat k ledu a raději se plně soustředit na své show. Své rozhodnutí objasňuje v čerstvém instagramovém příspěvku:

"Rád se setkávám s tak úžasnými lidmi. Setkání mě ale naplňují duševní energií tolika osob, že jsem po nich vyčerpaný a nešťastný. Chci, aby se lidé smáli a měli radost, ale ne na úkor toho, že jsem mentálně a emocionálně až na pokraji deprese. Nedokážu snést ten tlak očekávání ze strany některých fanoušků. Nikdy jsem vás nechtěl zklamat, ale mám pocit, že bude lepší vám dávat jen mé show a alba, jak jsem slíbil. Slovy ani nemůžu vyjádřit, jak mě to mrzí. Chci ale zůstat v duševní kondici, abych vám dával ty nejlepší koncerty, jaké jste kdy viděli."

Justin Bieber poprvé v Praze: Idol dívčích srdcí přiveze úspěšné album Purpose

Vůbec se ale není třeba omlouvat, Justine. Takových padesát tisíc za nejdražší VIP balíček by mentálně vyšťavilo i větší borce.

VZKAZ ADELE PRO TERORISTY

Na začátku týdne se Evropa opět setkala tváří v tvář teroru. Radikální islamisté udeřili v Bruselu a nechali za sebou více jak tři desítky mrtvých a přes dvě stovky zraněných. Událost během svého úterního vystoupení v londýnské O2 Areně připomněla také Adele. Na adresu teroristů vzkázala: "Všichni jsme tu z jednoho stejného důvodu. Vy, jak doufám, jste dnes přišli, abyste zažili nějakou zábavu. Já tu jsem proto, abych vám ji zajistila. Takže jsme všichni sjednocení. Jsme na tom mnohem líp než ti zm*di. Jste v tom sami, zas*aní samotáři."

Pro Brusel následně věnovala cover songu Boba Dylana Make You Feel My Love a publikum požádala, aby ji doprovázelo. "Ještě nikdy jsem nebyla na svém koncertě tolik dojatá, tohle bylo prostě krásné. Děkuji vám za to. Myslím, že nás slyšeli," řekla na závěr.

Sílu celého okamžiku zažijte na vlastní kůži díky následujícímu videu.

text: Simona Knotková

zavřít