POST SCRIPTUM (44): "Namyšlený" Richard Krajčo a "závistivý" Matěj Homola aneb Jak se v Česku dělá z komára velbloud

Vydáno 05.05.2016 | autor: Simona Knotková

Co se škádlívá, to se rádo mívá? Tato stará pravda asi nebude platit u lídra Kryštofu Richarda Krajča a Matěje Homoly ze skupiny Wohnout. Kritika se snesla i na hlavu 50 Centa, který si nevybíravým způsobem podal autistu.

POST SCRIPTUM (44): Richard Krajčo se ohradil proti vtípku na svou osobu. A to si teda dovolil hodně! Foto: Matěj Třasák

PROSTOŘEKÝ 50 CENT

Rapper 50 Cent má na krku pořádnou ostudu a dost možná i soudní žalobu. Na svém Instagramu sdílel video, které pořídil na letišti Cincinnati/Northern Kentucky International Airport. Natáčí v něm jednoho ze zaměstnanců a komentuje ho slovy: "Podívejte se na něho. Co myslíte, že si dneska ráno vzal před prací za s*ačku? Je fakt pořádně sjetej. Mladá generace je bláznivá."

POST SCRIPTUM (43): Hudební show Tvoje tvář má známý hlas boří statistiky sledovanosti. Právem!

Ze "sjetého pracovníka" se ale následně vyklubal Andrew Farrell, devatenáctiletý Američan trpící autismem a sociální fóbií. Jeho rodinu publikované video velmi pobouřilo a na pomoc si zavolala i právníka. Nevlastní otec Andrewa Ken Kramer pro kanál WLWT řekl: "Dát takové video ven a říct o mém synovi, že je zfetovaný… Je to jenom důsledek jeho úzkostlivé poruchy. Nechce se s ostatními bavit, nechce, aby na něho mluvili, jenom tam prostě chodí a dělá si svou práci."

"Pokaždé, když o vašem dítěti říká někdo něco urážlivého, je to pro vás jako rodiče opravdu těžké," dodává matka Amanda.

50 Cent si svůj přešlap naštěstí velmi brzy uvědomil a po médiích vzkázal, že se jednalo pouze o nedorozumění. "Nebylo mým záměrem komukoliv ublížit. Už jsem se jemu a jeho rodině osobně omluvil," tvrdí. Sám Andrew verbální útok na svou osobu už také okomentoval a pro muzikanta měl jediné slovo: "Debil."

Stručné a výstižné.

"NAMYŠLENÝ" RICHARD KRAJČO VERSUS "ZÁVISTIVÝ" MATĚJ HOMOLA

Začalo to jednou fotografií, na které se nechali členové kapel Wohnout, Vypsaná fiXa a UDG zvěčnit s knížkou Můj kemp, parodií na Mein Kampf. Na jejím přebalu byl Richard Krajčo stylizovaný do podoby Adolfa Hitlera. A jak už název napovídá, jednalo se o narážku na fenomén Kryštof Kemp. Frontman Kryštof si v návaznosti na snímek napsal na svůj Facebook: "Asi je 'kamarádům' z branže líto, že se na 'náš Kemp' nedostanou, když jste skoupili všech 50 tisíc lístků za jeden den." A rukavice byla hozena.

ANKETA: 7 alb skupiny Kryštof. Jaké je nejlepší?

"Riči, my ale nejsme kamarádi! To je důležité si uvědomit. Hodit to na závist, to chtělo asi velkou porci fantazie. Máš bod za snahu," reagoval vzápětí Matěj Homola. V dalším komentáři také ostatním bouřlivě diskutujícím osvětluje, jak je to se závistí mezi českými hudebními kapelami, totiž že žádná neexistuje. Už vůbec pak ne závist vůči Richardu Krajčovi a jeho partě.

vložte odkaz, text nemažte

Kritika za celý "incident" se z médií i sociálních sítí snesla především na bedra Krajča, který se měl nad drsnější vtípek jenom povznést. Protože když si z vás někdo dělá srandu ve spojitosti s nacistickým lídrem a jeho knihou, vašim úkolem je to jen pokorně sledovat zpovzdálí a nijak nekomentovat. Vůbec pak prý neměl argumentovat slovy napovídajícími, že je na tom po stránce popularity o něco lépe. Protože úspěch přece nemůžete dávat na odiv; copak vám sláva už přerůstá přes hlavu!?

Já bych spíš řekla, že přehnaná je reakce veřejnosti. Není proč si hrát na moralisty a děsně racionálně uvažující jedince. Kluci si vyměnili pár smečí, trochu mezi sebou pročistili vzduch, my jsme se chvilku opět mohli o něčem bavit a je fajn vědět, že na naší stojaté hudební scéně občas ještě dokážou vzplát nějaké emoce. Vždyť vzájemná rivalita byla kupříkladu nosným prvkem devadesátkového britpopu a jak na to všichni dnes s nostalgií vzpomínáme. A to byly trochu jiné aférky než hrstka neškodných facebookových komentářů, která nás dnes tolik pohoršuje.

text: Simona Knotková, foto: Matěj Třasák

zavřít