POST SCRIPTUM (49): Do show Tvoje tvář má známý hlas prý dorazil rasismus. Jakub Kohák si podal Věru Bílou

Vydáno 09.06.2016 | autor: Simona Knotková

Nejvýdělečnější vztah v showbyznysu krachl, Donald Trump vyvolává ve zpěvačce Cher velmi podivné choutky a televize Nova prý v hlavním vysílacím čase svým divákům naservírovala rasismus. Čtěte nové Post Scriptum.

POST SCRIPTUM (49): Do show Tvoje tvář má známý hlas prý dorazil rasismus. Jakub Kohák si podal Věru Bílou Byla narážka Jakuba Koháka v pořadu Tvoje tvář má známý hlas opravdu nutná?

KONEC ROMANCE TAYVIN

Calvin Harris měl před třemi týdny autonehodu. A jak už to tak bývá, blízká přítomnost smrti donutí člověka přehodnotit v životě pár věcí. Nebo je snad jenom náhoda, že krátce na to od něj dostala po více jak jednoletém vztahu kopačky Taylor Swift?

Podle nejmenovaného zdroje z blízkého okolí páru se tak mělo ale stát v poklidu. Sám Harris si na svůj Twitter napsal: "Jedinou pravdou je, že vztah dospěl ke svému konci a zbylo z něj množství lásky a uznání." A asi to opravdu musela být pravda, když mu to retweetla i Swift.

Svět sociálních sítí se nicméně baví, protože jedno je jasné - pravděpodobně nás čeká další kolekce milostných tirád, tentokrát na téma "Já a můj ex Calvin Harris". Proti podobným narážkám se Taylor v minulosti už ohrazovala a z úst jí padalo v dnešní době velmi četně skloňované slůvko sexismus. "Když o svých zážitcích napíše song muž, je statečný. Když podobný song napíše žena, je přecitlivělá, nebo šílená," řekla kupříkladu v jednom z rozhovorů.

POST SCRIPTUM (34): Taylor Swift nabídla Keshe finanční pomoc. Štědrost, nebo alibismus?

"Problém" s Taylor Swift ale vůbec nemá co do činění s jejím genderem. Vtipy mířené na její osobu zkrátka vychází ze skutečnosti, že interpretka si na skladbách o ex de facto postavila kariéru. Abychom byli přesní: skladby o slavných ex, které pochopitelně přitahují více pozorností než o neznámem Frantovi odvedle. Swift se tedy pak nemůže divit, že když dalšího takového nechává za sebou, samozřejmě budeme vtipkovat, že je na obzoru nové album plné songů o bývalém. Považovat to ale za sexismus?

Někteří lidé mají skutečné problémy.

vložte odkaz, text nemažte

VTÍPKY JAKUBA KOHÁKA

Přehnanou korektnost na svých bedrech možná pocítí i televize Nova. Zpěvačka Věra Bílá po ní chce milionové odškodné za urážku a parodické zpodobnění své osoby v pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

V imitační show si její píseň vzala do parády Ivana Chýlková. Jakub Kohák ji poté ocenil slovy: "Vystoupení to bylo krásné. Sice mi během toho zmizel mobilní telefon, ale to nevadí, já si koupím jinej." Režisér a herec se nařčením z rasismu ale brání a kritiku vidí jako útok na svobodu svého projevu.

Věřím, že to Kohák opravdu myslel jako legraci, leč otázkou je, jestli takový typ humoru patří do hlavního vysílacího času nejsledovanějšího sobotního pořadu, či neměl zůstat někde v zapadlém vesnickém pajzlu čtvrté cenové skupiny. Vysvětlujte také pak privilegovaným "bílým", že podobný "vtípek" mohl někoho dokonce urazit.

SEBEVRAŽEDNÉ CHOUTKY CHER

Sjednotitel národa - i taková by měla být jedna z hlavních funkcí státníka na prezidentském postu. Dosavadní průběh amerických primárek však zatím ukazuje opak a je to hlavně jméno Donald Trump, které rozdělilo zemi na dva nesmiřitelné tábory. Vedle fanatických obdivovatelů má obchodní magnát také množství kritiků, mezi něž se řadí i většina veřejně známých osobností. Naposledy se k nim přidala třeba Cher.

POST SCRIPTUM (48): Justin Bieber a Skrillex prý kradou a Ellie Goulding nemá ráda Donalda Trumpa

Během vystoupení na podporu demokratické strany prohlásila: "Když vidím Trumpa mluvit, mám chuť vystřelit si mozek. Říkám si: 'Ježiši, o čem to meleš!?' Hillary oproti tomu bojuje za rovnoprávnost a dokud jí konečně nedosáhneme, nic tady nebude v pořádku."

O ženské kandidátce za demokraty také řekla: "Znám ji už delší dobu a můžu říct, že - bez ohledu na to, jaký politický vítr zrovna vane - její morální kompas ukazuje vždy k důstojnosti a  spravedlnosti pro všechny pohlaví a sexuální orientace, čehož si velmi cením. Tyto věci jsou pro mě hodně důležité."

Jedině dobře, Cher! Tak snad to tak nakonec bude vidět i většina amerických občanů.

text: Simona Knotková

zavřít