POST SCRIPTUM (60): Největší "skandál" letošních VMA? Alicia Keys bez make-upu

Vydáno 01.09.2016 | autor: Simona Knotková

MTV Video Music Awards byly rozdány před pár dny. Mimo toho, že v nich někdo vyhrál a někdo poctil publikum hudebním vystoupením, objevila se na nich Alicia Keys bez make-upu. Ty pravé hříchy ovšem opět páchá Chris Brown.

POST SCRIPTUM (60): Největší Jak hluboko jsme museli klesnout, když nám nenalíčená žena na prestižní akci stojí za hlavní titulky?


ŠOKUJÍCÍ! ALICIA KEYS VYRAZILA NA LETOŠNÍ VMA BEZ NALÍČENÍ

Letošní VMA jsou bez velkých karambolů úspěšně za námi. Mezi vítězi i vystupujícími kralovala Beyoncé, i cyniky snad dojal zamilovaný projev od Drakea pro Rihannu při předávání Video Vanguard Award. Kanye West se účastnil bez velkých kontroverzí, tak se na sociálních sítích řešila aspoň malá Blue Ivy, která si pobyt na červeném koberci evidentně neužívala tolik jako máma Beyoncé. Podobné prostory asi nejsou úplně nejvhodnější pro čtyřleté dítě.

Beyoncé padaly ceny MTV z rukou, získala jich osm. Adele utřela nos

Žádné větší senzace ale letošní ročník ocenění o nejlepší hudební videoklipy nezaznamenal. I když… Počkat. Alicia Keys ho absolvovala bez make-upu, to je ten pravý skandál!

"Cítila jsem se silná. Konečně jsem jsem poslechla své já, zbořila ty zdi, kterými jsme se roky obepínala, byla sama sebou. Buď mi v tomhle naslouchal vesmír, nebo jsem ho konečně poslechla já. Když jsem se nechala nenalíčená vyfotit pro artwork nového songu, ostatní začaly v odezvě publikovat také své #nomakeup selfies. Doufám, že je to začátek revoluce, protože já už nadále nechci nic skrývat. Ne svou tvář, ne svou mysl, ne svou duši, ne své myšlenky, ne své sny, ne své problémy, ne svůj emocionální růst. Nic," vysvětlila později zpěvačka.

Někteří hudební příznivci ale už nebyli tolik nadšení. "Alicia Keys a její 'no make-up hnutí' je otravné a vymyšlené." "Nalíčená, nebo nenalíčená, pořád je hnusná." "Příště použij aspoň pudr," ozývá se napříč reakcemi. Těší i podobné odezvy mužů, těch samých mužů, kteří přece preferují přirozené ženy. "A není to o povrchu, je to o tom, co je pod ním."

vložte odkaz, text nemažte

Co zbývá ženám uvíznutým v pasti mezi přizeností a kosmetickým zakrýváním všech svých nedostatků? Jednoduše ji obejít a dělat si stále to, co uznají samy za nejvhodnější. Podobní estéti jako charaktery stejně za moc nestojí. Anonymní hodnotitelé ženského zevnějšku ze sociálních sítích dvakrát ne.

"NEVINNÝ" CHRIS BROWN OPĚT V BASE

V brzkých úterních hodinách dostala losangeleská policie hlášení od americké modelky Baylee Curran. Podle její výpovědi ji měl střelnou zbraní ohrožovat Chris Brown, když byla s ostatními u něho doma.

Strážníci zpěváka následně zatkli a zabavili také naleznuté drogy a zbraně. Ještě předtím Brown stačil na Instagramu publikovat videa, v nichž mimo jiné tvrdí, že spal, když na jeho pozemek dorazila policie, a nic neudělal. "Nasrat na policii," padlo také v již smazaných záběrech.

Co dodávat? Konečné rozsudky nechme na příslušných lidech, i vulgární tón, jakým se Chris ve videích opět vyjadřoval, napovídá, že úplné neviňátko nebude nejspíš ani v tomto případě. Naše společnost razící heslo "Každý má právo na druhou šanci" mu ruku podala už několikrát, nezdá se ovšem, že by se (bývalý?) násilník chtěl skutečně polepšit. V tom jsme ale nepochybili.

POST SCRIPTUM (27): Hackery z Anonymous netrápí jen Islámský stát. Válku vyhlásili i Keithu Flintovi z Prodigy

Našim selháním je, že stále kupujeme jeho desky, chodíme na jeho koncerty a podporujeme ho na sociálních sítích. Proč by se tedy měl měnil? Ještě tragičtější je, že před Brownovou persónou za oponou šoubyznysu zavírají oči i spolupracující interpreti.

Podobně jako v případě Azealiy Banks, i tady se už maže hranice mezi umělcem a jeho soukromým životem a je jenom na nás, jestli se budeme dále stávat spolupachateli na jeho dalších potencionálních obětech. Reakce napříč internetem bohužel zatím ukazují na tu horší variantu.

text: Simona Knotková

Témata: Alicia Keys, Beyoncé, Drake, Rihanna, Kanye West, MTV Video Music Awards, Chris Brown, Azealia Banks

zavřít