POST SCRIPTUM (81.): Punk po čtyřiceti letech - Johnny Rotten ze Sex Pistols velebí královnu a chce se kámošit s Trumpem

Vydáno 30.03.2017 | autor: Simona Knotková

Co má společného Donald Trump s ústředním mužem punkových Sex Pistols? Možná víc, než si myslíte. Poslední iluze pankáčů pak odletěly do nenávratna, když John Lydon aka Johnny Rotten uznal jednoho z největších antagonistů britského punku, královnu Alžbětu II.

POST SCRIPTUM (81.): Punk po čtyřiceti letech - Johnny Rotten ze Sex Pistols velebí královnu a chce se kámošit s Trumpem John Lydon je flexibilní a kontroverzi umí vzbudit v jakékoliv době


AŤ ŽIJE KRÁLOVNA!

V roce 1977 vydali Sex Pistols singl God Save The Queen, v němž se mimo jiné vyskytují slova: "Bože, zachraň královnu, její fašistický režim. (…) Není to lidská bytost." Po čtyřiceti letech se jejich autor John Lydon nicméně mírní a v rozhovoru pro The Quietus přiznal, že ho smrt Alžběty II. velmi zamrzí. Dokonce uznal, že šlechtična nakonec asi bude člověkem!

POST SCRIPTUM (47): Punk is dead! Syn manažera Sex Pistols se chystá spálit jeho milionovou pozůstalost

"God Save The Queen je o politické situaci a o vyžádané poslušnosti vůči monarchii, v kterou nevěřím. Královna samozřejmě je lidská bytost a stejně jako jakákoliv jiná bytost na Zemi mi bude velice chybět. Nemůže za to, že se narodila do pozlacené klece. Ať žije ještě dlouho."

Zato punk u některých fanoušků s jeho slovy už definitivně zemřel… Královnu ovšem nechme královnou. Johnny Rotten se v jiných médiích vyjádřil také k Brexitu či Donaldu Trumpovi. A zejména druhý názor bude pravděpodobně ještě silnějším hřebíkem do rakve buřičského žánru.

vložte odkaz, text nemažte

KÁMOŠ DONALD

V pondělí se současný frontman Public Image Ltd objevil v pořadu Good Morning Britain. Na otázku, jak se staví k odchodu Británie z Evropské unie, řekl: "Promluvila dělnická třída, které jsem součástí a stojím za ní. Takže takové je moje stanovisko k Brexitu."

POST SCRIPTUM (52): Muzikanti o Brexitu: Disclosure se stěhují na Mars za Bowiem, Ellie Goulding má strach

Řeč samozřejmě přišla i na Donalda Trumpa, údajného "pankáče politiky". "Jeden novinář se mě zeptal: 'Není to politický Sex Pistol?' Svým způsobem ano. Nelíbí se mi, že ho levicově orientovaná média v Americe označují za rasistu, když to vůbec není pravda. Spousta věcí s ním je špatných, ale ne tohle a myslím, že naopak může věci zlepšit, protože politiky děsí. Mám z něho radost. Odvažuji se dokonce říct, že by mohl být mít kamarádem (sic!)."

A protože to způsobilo pořádný rozruch, o den později musel ve Virgin Radio přidat ještě další vysvětlení: "Neočekával jsem tolik nepochopení. Zdálo se mi, že jsem mluvil velmi jasně. Amerika má teď nového prezidenta a ať se vám to líbí, nebo ne, musíte ho podporovat, jinak si zničíte svou vlastní zemi. Jistě má spoustu vážných problémů s penězi a se svými obchodními zájmy, ale není správné ho nazývat rasistou, když k tomu nejsou žádné důkazy. To je opravdu příšerný postoj nabubřelých levičáků, kteří mají pocit, že můžou každého opatřovat nálepkami, aniž by proto měli důvod. Další dny budou média za rasistu zase označovat mě."

Dámy a pánové, tohle je punk s koncovkou 2017. 

text: Simona Knotková

Témata: punk, Sex Pistols, Johnny Rotten, Donald Trump

zavřít