POST SCRIPTUM (91): Americký country festival se proměnil v masakr. Regulace zbraní ale stále není na pořadu dne

Vydáno 04.10.2017 | autor: Simona Knotková

Další hudební událost byla zneužita ve jménu zabíjení. Na country festivalu u lasvegaského hotelu Mandalay Bay se střílelo a do tohoto momentu se mluví o počtu 59 mrtvých a více jak 516 zraněných. Památku obětí uctila například Miley Cyrus.

POST SCRIPTUM (91): Americký country festival se proměnil v masakr. Regulace zbraní ale stále není na pořadu dne POST SCRIPTUM (91): Americký country festival se proměnil v masakr. Regulace zbraní ale stále není na pořadu dne


MILEY CYRUS VZDALA HOLD SVOU COUNTRY KLASIKOU

Čtyřiadvacetiletá zpěvačka se v rámci propagace svého nového alba Younger Now podívala do show Jimmyho Fallona. Během živého vystoupení zazpívala na počest obětem lasvegaského masakru cover No Freedom od Dido a po šesti letech poprvé také svou starší nahrávku The Climb. Během první performance se k ní připojil herec Adam Sandler.

POST SCRIPTUM (88): Byla jsem loutkou Disney, přiznala po letech Miley Cyrus

"Na počest ztraceným životům, zraněným a dalším postiženým tragickou střelbou v Las Vegas jsem se s Jimmym rozhodla věnovat dnešní show nejenom zármutku nad hroznou událostí, ale využít také platformy a povzbudit ostatní k jednotě, míru a naději. Neztrácejte víru! Všem posílám lásku," napsala si Miley na svůj Twitter.

POTŘEBUJEME KONTROLU ZBRANÍ, BURCUJE PŘEŽIVŠÍ MUZIKANT 

Jedním z přímých účastníků střelby byl například Caleb Keeter, kytarista texaské kapely Josh Abbott Band. Jeho příspěvek na sociální síti bezprostředně po události se stal virálem se statisíci lajků a retweetů.

POST SCRIPTUM (85): I zlomený Manchester stále zpívá svůj song - spojení hudebníků na koncertě One Love mělo smysl

Mimo jiné v něm píše: "Celý svůj život jsem zastáncem druhého dodatku (bodu v ústavě, který dává americkým občanům právo legálně vlastnit a nosit zbraň, poznámka redaktorky). Do událostí minulé noci. Slovy nemohu vyjádřit, jak moc jsem se mýlil. V naší skupině sice máme členy s průkazy a v autobusu jsme dokonce měli legální zbraně. K ničemu nám ale nebyly. Ze strachu, že nás policie bude považovat za útočníky, jsme po nich nemohli sáhnout.

Když jsme včera psal své přítelkyni a rodině sbohem a svou poslední vůli, protože jsem si myslel, že nepřežiju, uvědomil jsem si, jak moc se nám to vymklo z rukou. Potřebujeme kontrolu zbraní HNED TEĎ. Tolik lituju, že jsem si musel vším tím projít, aby mi to došlo."

UŽ VČERA BYLO POZDĚ

Ani po incidentu, který byl klasifikován jako "nejhorší masová střelba v dějinách USA", se však  nezdá, že by zákonodárci v čele s Donaldem Trumpem plánovali regulaci zbraní. Podle Bílého domu je na podobné debaty zatím příliš brzy. Dovolila bych si tuto frázi poupravit - už včera bylo pozdě.

Příznivci zbraní mohou polemizovat, že právě kvůli takovým situacím by každý občan měl být pistolí jako ochranou vyzbrojen. To už je ale sekundární řešení. Problém je třeba řešit v jeho prvopočátku, totiž regulovat, či dokonce úplně znemožnit přístup ke zbraním. Všem. Bez rozdílu. Tečka.

POST SCRIPTUM (22): Dozvuky z Paříže: Eagles Of Death Metal poprvé promluvili na kameru. Do Bataclanu se vrátí

Je to snad omezování lidské svobody? Bavíme se tu o nástroji, který sám svobodu a životy jiným bere.

K čemu je pak celá Trumpova anti-imigrantská politika, když si politik nepřítele pěstuje sám uvnitř vlastního státu?

text: Simona Knotková

Témata: masakr v Las Vegas, Miley Cyrus

zavřít