Potvrzeno: Scotta Weilanda zabily drogy a alkohol

Vydáno 20.12.2015 | autor: redakce

Začátkem prosince zahynul legendární zpěvák skupin Stone Temple Pilots či Velvet Revolver, divoce žijící Scott Weiland. Nyní je jasné, co za jeho úmrtí může: byla to kombinace kokainu, extáze a alkoholu. 

Potvrzeno: Scotta Weilanda zabily drogy a alkohol Scott Weiland žil život jako na horské dráze

Scott Weiland byl nalezen mrtvý 3. prosince v tourbuse své poslední kapely The Wildabouts v americkém státě Minnesota. Šlo o poměrně nečekanou zprávu, protože se zdálo, že se 48letý zpěvák, známý vedle hudby i závislostí na návykových látkách a bouřlivým životem, ze všech svých kotrmelců poučil a to nejhorší má za sebou. Jenže jak uvádí lékařská zpráva, za jeho smrt skutečně mohly drogy a alkohol.

Scott Weiland a jeho bouřlivý život rockera: drogy, spory i domácí násilí

Vedle látek nalezených v jeho těle prý selhání organismu způsobily také srdeční problémy, astma a dlouhodobá závislost na drogách. Podle policie se v tourbuse i v jeho hotelovém pokoji našel kokain. 

Weiland zažil nejslavnější etapu své kariéry v 90. letech minulého století s formací Stone Temple Pilots. Později vystupoval i se superskupinou Velvet Revolver, jejíž vznik iniciovali bývalí členové legendárních Guns N' Roses.

NME, jm

zavřít