PREMIÉRA: Mikolas Josef singlem Believe potvrzuje mezinárodní ambice. Žánrové hranice nemá

Vydáno 29.09.2016 | autor: Josef Martínek

Mikolas Josef, který se před pár lety živil buskingem v evropských metropolích, i třetím singlem dokazuje svůj přínos české hudební scéně. Po úspěšných skladbách Hands Bloody a Free, které rezonovaly internetem i rádii, představuje novinku Believe. Koprodukoval ji věhlasný rakouský producent a zvukový inženýr Nikodem Milewski. 

PREMIÉRA: Mikolas Josef singlem Believe potvrzuje mezinárodní ambice. Žánrové hranice nemá Mikolas Josef singlem Believe potvrzuje mezinárodní ambice. Žánrové hranice nemá. Foto: Tom Feuerstein

Projekty Nikodema Milewskiho jsou spojeny se jmény jako Julian Perretta, Möwe nebo Felix Jaehn. Jen v minulém roce dosáhl na první pozici v německých rádiích se singly jako Ain‘t Nobody, Stimme nebo Supergirl

Mikolas Josef interview: Do školy už nikdy v životě nevlezu, leda ji podpálit

Také proto se Mikolas Josef rozhodl upřednostnit nahrávání a mixování singlu v Evropě (Praha-Studio Soundevice, Vídeň), a nikoli v USA, kde prvotně několik producentů projevilo zájem. K volbě Nikodema Mikolas dodává: "Už jen samotná spolupráce s Nikodemem je pro mě velkým úspěchem. Neskutečně mě naučil a je čest nahrávat ve studiu, kudy denně chodí interpreti světového formátu. To, že si vybral se mnou pracovat a věří mi, beru jako zodpovědnost." Kompliment Nikdem Mikolasovi vrátil: "Spolupráci s Mikym jsem si užíval. Je to talentovaný muzikant a čeká ho slibná budoucnost."

Believe doprovází lyric video, vytvořené samotným zpěvákem, jeho cover art pochází z dílny světově uznávaného a mnohonásobně oceňovaného fotografa Martina Stranky. V průběhu října pak hlavní protagonista odcestuje na Island, kde bude probíhat natáčení klipu, jehož premiéra je v plánu na přelomu října a listopadu 2016.

MODELING HO ZNECHUTIL

Mikolas Josef začínal jako folkový kytarista, buskingem si vydělával na živobytí, aby se přes Oslo, Hamburg, Curych a Vídeň vrátil do Čech a realizoval své hudební vize. Ty se však začaly rodit už v době jeho modelingové kariéry, kdy v sedmnácti letech absolvoval řadu módních přehlídek a focení pro přední oděvní značky, a to i přímo v mecce módy v Miláně. Znechucen prostředím, v němž dle jeho slov dominují neupřímnost vztahů a materiálnost, postupně nacházel největší uspokojení a potřebu seberealizace právě při psaní textů a jejich zhudebnění.

V jeho současné tvorbě převažuje žánr deep-house s charakteristickým rapovým frázováním, ale kytara, s níž se muzikantsky zoceloval na svých cestách, stále efektně podbarvuje beaty a zůstává jedním z dominantních prvků písní. Očekávané debutové album se připravuje pro rok 2017.

Témata: Mikolas Josef, Nikodem Milewski, Julian Perretta, Möwe, Felix Jaehn

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít