Přímočařejší a česky zpívající Holden pokřtí album v Roxy. Vstupné nevybírají

Vydáno 08.10.2016 | autor: redakce

Dva roky staré album Hopetown představilo Holden (tehdy pod názvem Holden Caulfield) jako nové jméno domácí indie-popové scény. Diametrálně odlišná novinka Střepy v postelích se liší tím, že je nazpívaná v češtině a obsahuje přímočařejší písně. Její křest proběhne 7. listopadu v pražské Roxy, vstupné bude zdarma. Nyní vyjíždí kapela na turné s Mandrage

Přímočařejší a česky zpívající Holden pokřtí album v Roxy. Vstupné nevybírají Přímočařejší a česky zpívající Holden pokřtí album v Roxy. Vstupné nevybírají. Foto: Lucie Vysloužilová

První ochutnávkou z alba byl singl Nesmíš se zlobit. Písní na albu je celkem deset a za jejich produkcí stojí britský producent Tom Marsh, známý především z u nás populární kapely IAMX. Oproti předchozímu albu jsou songy nyní víc popovější a přímočařejší. Je tenhle krok od Holden jenom kalkul? "Já si myslím, že songy jsou v podstatě stejné, jako na předchozí desce. Velkou změnou ale je, že jsou prostě lepší a česky. A to mají možná někteří tendenci nazývat kalkulem. Pro nás ale je změna jazyka do mateřštiny tou nejpříjemnější změnou v historii kapely," vysvětluje zpěvák kapely Martyn. 

TOP 13 domácích objevů roku 2014

Křest alba proběhne v klubu Roxy 7. listopadu v rámci akce Free Mondays, vstupné je zdarma.

Společně s albem vyšel také klip k písničce Majáky. Kapela za nápad k němu vděčí filmu Starci na chmelu. O něco blíž to vysvětluje kytarista Timon: "Chtěli jsme tím vyjádřit, že se od teď skutečně cítíme být součástí české hudební scény a vyjádřit poctu současným a také bohužel už nežijícím českým umělcům." Klip vznikl ve spolupráci s Rolla Productions. Album Střepy v postelích pak za pomoci programu OSA Partner, jeho obal vytvořila grafička Hana Bermannová.

Naživo bude možné vidět Holden ve složení Martyn Starý (zpěv, kytara), Timon Svoboda (kytara, klávesy), Vladimír Staněk (baskytara, klávesy) a Jan Janečka (bicí, perkuse) na společném turné s kapelou Mandrage.

Mandrage & Holden Tour 2016:
8. 10. Chlumec nad Cidlinou, TJ Sokol
14. 10. Jindřichův Hradec, KC Jitka
15. 10. Herálec, KD Herálec
21. 10. Stříbro, KD Stříbro
22. 10. Kadaň, KD Orfeum
27. 10. Kladno, DK Kladno
28. 10. Písek, Cetrum kultury města Písek
4. 11. Česká Lípa, KD Crystal
5. 11. Hořovice, Společenský dům
7. 11. Roxy, Praha – křest alba!
16. 11. Mladá Boleslav, DK
26. 11. Velké Meziříčí, Jupiter Klub
27. 11. Klatovy, Městské kulturní středisko
2. 12. Hranice, Sokolovna
3. 12. Opava, KD Na Rybníčku
9. 12. Boskovice, KD Sokolovna
10. 12. Šumperk, DK Šumperk

tz, jm, foto: Lucie Vysloužilová

Témata: Holden, Mandrage, Střepy v postelích, koncerty, turné

zavřít