Program Ekompilace bude letos bohatší, z headlinerů vystoupí Tata Bojs i Zrní

Vydáno 10.05.2016 | autor: redakce

Projekt Ekompilace letos proběhne již počtvrté a návštěvníky čeká spousta novinek. Kromě další edice stejnojmenného CD se můžete na sklonku léta těšit na šest jednodenních festivalů s doprovodným programem a vstupem zdarma. Hrát budou Tata Bojs, Zrní a další. 

Program Ekompilace bude letos bohatší, z headlinerů vystoupí Tata Bojs i Zrní Tata Bojs letos hráli na vyhlášení cen Žebřík. Foto: Petr Tibi

Pro letošní rok Ekompilace zaznamenává několik podstatných změn, které souvisí s vývojem celého projektu. Nemění se tradiční stavební kameny projektu, tedy podpora třídění odpadu, recyklace a v neposlední řadě také podpora zajímavých hudebních kapel. Jinak bude změn mnoho, a to především směrem k bohatšímu programu a vyžití pro návštěvníky akcí. V každém městě bude připraven již od odpoledních hodin edukační doprovodný program. Zábavnou formou se vy a třeba i vaše děti, prostřednictvím lektorů samosebou.cz, leccos dozvíte o životním prostředí nebo se pobavíte u hudební recyklace ve formě Live jukebox stage, či bubenického workshopu.

Šest českých měst propagovalo třídění odpadu hudbou za pomoci Ekompilace

Další výraznou změnou je počet headlinerů, který se rozrostl na dvě kapely. Ty se představí ve všech městech konání festivalů Ekompilace. Těšit se můžete na Tata Bojs a také kapelu Zrní. "Je skvělý, že se díky Ekompilaci dostaneme i do menších regionálních měst, kde se obvykle velké letní festivaly nekonají. Těšíme se i na společné koncerty s kapelou Zrní, kterou máme rádi. Chystáme se hrát písně starší i novější, hitovky i vykopávky a možná bude i překvapení v podobě hosta," říká k projektu Milan Cais, frontman Tata Bojs.

vložte odkaz, text nemažteV letošním roce se na kompilaci objeví dalších šest nadějných kapel, které v rámci projektu dostanou prostor nahrát ve studiu dvě originální písničky. Celé CD pak bude zdarma k dispozici právě na festivalech Ekompilace, které proběhnou v těchto městech:

TOURNÉ EKOMPILACE 2016
26.8. Mělník
27.8. Vysoké Mýto
2.9. Sokolov
9.9. Frýdlant nad Ostravicí
16.9. Prachatice
17.9. DomažliceDo některých měst již festival zavítal v minulých letech, a to s kapelami jako Rybičky 48, Wohnout a Vypsaná Fixa. Koncept tedy zaznamenává další vývoj a projekt se do některých měst bude vracet. Program každé z akcí bude bohatší po hudební i vzdělávací stránce. Informace o dalších zúčastněných kapelách a podrobnosti k akcím naleznete, či postupně budete nacházet, na Facebooku Ekompilace nebo na webu projektu.tz, jm, foto: Petr Tibi, Jana Braunová

zavřít