První koncert po lockdownu: Chinaski a Pavel Šporcl rozjásali holešovické publikum, bavili také akrobaté

Vydáno 2021-05-12 00:32:05

Koncert Chinaski s hostem Pavlem Šporclem byl jiný než ostatní. A to nejen kvůli pravidlům, za kterých byli diváci vpuštěni do areálu. Respirátor nasazený po celý koncert byl samozřejmostí a všichni se museli prokázat negativním testem či potvrzením o prodělání koronaviru a občanským průkazem. Ano, „papírování“ bylo na jedno vystoupení mnoho, ale po roce bez živé hudby to každý z 2000 tisíc návštěvníků za cenu skvělé zábavy zkousl. Publikum se navíc ze všech sil snažilo organizátorům práci co nejvíce ulehčit – respektovalo, že nesmí na písně tančit, a kromě závěrečné standing ovation všichni zůstalo po celý koncert usazeno.

Posluchače nejdříve svým uměním rozehřál Pavel Šporcl, který předvedl mistrovskou hru na housle. V samotném závěru koncertu se pak na pódium vrátil ještě jednou, aby doprovodil při několika písních Chinaski. Kapela zahrála své největší hity včetně Punčocháčů, Vína či Tabáčku, ale nechyběly ani novější věci jako Báseň nebo Potkal jsem tě po letech.

Poklonu pak musíme vyseknout také akrobatům z AirGym Art Company, kteří si v samotném závěru při vystoupení na akrobatických šálách ukradli pozornost nejednoho diváka. Povedená byla ohňová show v podání Blackout Paradox a skvělá čísla si připravili také umělci z V.O.S.A. Theatre a Shashik. Všechny jmenované si navíc diváci mohli užít v rámci doprovodného programu před startem večera.

Nezbývá jen doufat, že se živých vystoupení v blízké budoucnosti dočkáme více. Atmosféra, která sálala v Holešovicích, je totiž slovy jen těžko popsatelná. Ač se to možná nezdá, rok bez kultury byl už totiž opravdu dlouhý.

Foto: Jaroslav Noska
Témata: Chinaski, Pavel Šporcl, Výstaviště Holešovice, koncert

První koncert po lockdownu: Chinaski a Pavel Šporcl rozjásali holešovické publikum, bavili také akrobaté První koncert po lockdownu: Chinaski a Pavel Šporcl rozjásali holešovické publikum, bavili také akrobaté

Zobrazit fotogalerii (39)

zavřít