Rapová trojka PSH vydává mystifikační album Debut. Prý na něm pracovala celý život

Vydáno 05.09.2019 | autor: redakce

Jsou tři ze stáje Bigg Boss – DJ Mike T, Orion a Vladimir 518. Tvoří PSH, což je zkratka pro Peneři strýčka Homeboye, a vydávají trochu mystifikační desku. Tvrdí o ní, že je to jejich prvotina a také se jmenuje Debut. Ve skutečnosti už vydali dvě demokazety, tři regulérní desky a jednu bestofku. Poslední řadovka se jmenovala Epilog (2010), a tak jde nejspíš o takový reset celé kapely.

Rapová trojka PSH vydává mystifikační album Debut. Prý na něm pracovala celý život Rapová trojka PSH vydává mystifikační album Debut. Prý na něm pracovala celý život

Je to nová školní pomůcka pro první pololetí, poprázdninový dárek? Budou z nich nové ikony pubertálních fanoušků rapu? Kdo ví. Je ale jasné, že trojice debutantů Orion, Vladimir 518 a DJ Mike T by se mohla stát senzací místní hudební scény. Sami výkonní umělci ke své práci říkají:

„Já si myslím, že by si to svoje fanoušky najít mohlo. Už teď jich pár máme. Ale nejvíc se těšíme na koncerty, tam to urveme, snad.” (Orion)

„Mnohokrát jsme vydání naší první desky odložili, ale teď už cítíme, že není na co čekat. Nechceme se ovšem zařadit někam mezi alternativní kapely, kterým posluchači těžce rozumějí, a často ani nechápou, co jim tato hudba má vlastně sdělit. I proto deska dostala zcela prozaické jméno Debut. Je to přece jenom naše vysněná prvotina, nic víc, nic míň.” (Vladimir 518)

Jsme připraveni a předurčeni k tomu zasadit zásadní úder na solar rapový scény. Dlouho jsme čekali a teď si pro to jdem! Swag, Flex!!!” (DJ Mike T)

Hosty alba Debut jsou Strapo, 7krát3, Maniak, Adam Krofian (The Atavists) a další. Většinu beatů obstaral DJ Mike T, vypomáhal DJ Wich. Nahrávalo se ve studiu Starworks Mike T. Míchal Kenny Rough a masterovalo se v Masterlab Studios.

Pražský Mystic Sk8 Cup oslavil 25. narozeniny. Vystoupili PSH i Lords Of The Underground

Debut vychází na CD a v digitální podobě na všech streamovacích platformách 11. 9. 2019 na labelu Bigg Boss. V ten samý den se v pražském prostoru Garage Store uskuteční jeho release party.

Pokud máte neutuchající touhu slyšet Debutové tracky mezi prvními, musíte vyrazit 13. 9. na festival Hip Hop Žije v Praze na Výstavišti. Právě tam se uskuteční veřejná premiéra.

Křest Debutu pak bude v pražském klubu Roxy 6. 12. 2019, termíny dalších koncertů k turné a ostatní podrobnosti k albu najdete na www.biggboss.cz.

Text: TZ, ah, foto: Marek Musil, Lousy Auber

Témata: PSH, DJ Mike T, Vladimir 518, Orion, Debut, deska, album

zavřít