RECENZE: Debutová deska Th!S není žádný shit, ale pravý nefalšovaný rock'n'roll!

Vydáno 17.01.2018 | autor: Hana Bukáčková

Th!s je nenápadná senzance, která vtrhla na konci roku se svým debutem We Are TH!S... na náš trh. Rozhodně bychom ji neměli přehlédnout, protože má co říci. Nejde s proudem jako její vrstevníci, ale vrací se ke kořenům a síle pravého rock'n'rollu. 

RECENZE: Debutová deska Th!S není žádný shit, ale pravý nefalšovaný rock'n'roll! RECENZE: Debutová deska Th!S není žádný shit, ale pravý nefalšovaný rock'n'roll!


Th!S

We Are TH!S...

Skladby:
TH!S We Know, Dance!, Beast Of Love, L(Lemmy), Never Give Up, Save Me

6 trax / 22:18 min

vložte odkaz, text nemažte

Vydavatel: vlastní náklad

Rock'n'rollová nálož na čtyři písmena? Th!s už není jen „kapela Vojty Kotka“, dávno se z této obehrané škatulky vymanila. Kotkovi a jeho spoluhráčům je kolem třiceti a nemají důvod cpát se srdceryvnými slaďáky do povědomí potencionálních náctiletých fanynek, či kvůli větší poptávce do rádiového éteru. Doba Snowboarďáků a jejich R.O.H.lick je dávno pryč, stejně tak období coverů a éry Zevláků. Konečně jsou sami sebou a stojí pevně na zemi. Zaplať pánbůh za tyto dary!

OBJEV SCÉNY, KTERÝ SE NEZTRATÍ MEZI OSTATNÍMI

Čtveřice kluků z Vinohrad nyní představuje svůj debut s názvem We Are TH!S... Za texty stojí zpěvák Honza Melíšek, který se podílí i na hudbě spolu s ostatními členy – baskytaristou Vojtou Kotkem, kytaristou Ondřejem Vyoralem a bubeníkem Josefem Černým. Na albu spolupracovali s producenty Viliamem Bérešem a Stevem Walshem.

Th!s interview: Chtěli jsme, aby naše první deska byla holá a panická zároveň

Konečně je tu něco neokoukaného, svěžího, co se výrazně odlišuje od ostatní tvorby na české scéně (když pomineme The Atavists, která je podobného ražení). Kapela přichází s plnohodnotným EP, jenž obsahuje šestici písní v pravém rock'n'rollovém kabátku (respektive křiváku) bez patosu a zbytečné vaty.

ROCK'N'ROLL, KTERÝ SE NIKDY NEOMRZÍ

Deska napumpovaná rock'n'rollem ve stylu šedesátých a sedmdesátých let nebere ohled na to, co právě frčí a co je trendy, ale ujíždí na poctivé „vydřené“ hudbě, která není založena samplech, jako tomu je u mnoha jiných případů. Opírá se o výrazné kytarové riffy a melodické bubny. Do muziky přináší něco starého, osvědčeného, ale přitom neomrzelého. Je to jako svěží závan v horkém letním parnu. 

Th!s si vydali album sami a odráží se na něm muzika legend, na kterých vyrostli a byly pro ně inspirací, jako například AC/DC, Led Zeppelin či Foo Fighters. Vzdávají jim hold. Z desky je cítit koncertní energie, největší sílu mají Dance! či Never Give Up, které dávají vyniknout síle a rozsahu Melíškova hlasu, L(Lemmy) je věnovaná zesnulému Lemmymu Kilmisterovi z Motörhead.

Jejich nadšení a skutečné oddání se tomuto žánru je zřejmé hned při poslechu prvních tónů. Není tam žádná póza ani kalkul, ale opravdová láska k němu. Po letech hledání a tápání se kapela našla a zjistila, kde je její místo, kterého by se měla držet.

V poslední době všechny kapely staví na vydávání singlů a fyzická alba v dnešní digitalizované době berou jako práci, kterou nikdo neocení. I když Th!s teprve začínají, zvolili úplně jinou taktiku, šli na to od lesa a se svým albem si pořádně vyhráli. Nejen po hudební stránce, ale i po té vizuální. Vizuál měla pod palcem Veronika Šiklová včetně nápadu udělat krabičku, kde by se daly dvě části alba zasunout do sebe a tím se propojily. Na výsledný efekt si budeme muset chvíli počkat. Druhá část alba s názvem …and TH!S is our SHI!T totiž vychází až na konci roku. Mezitím se aspoň můžeme radovat z povedené první půlky a poslouchat ji do zblbnutí. 

Text: Hana Bukáčková
Témata: Th!s, Vojta Kotek, Lemmy Kilmister, Foo Fighters, Viliam Beréš, Steve Walsh

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít