RECENZE: DJ Khaled nabral kvanta hvězdných jmen, na pojítka ale zapomněl

Vydáno 02.10.2016 | autor: redakce

DJ Khaled dokázal na svou desku dostat opravdovou rapovou smetánku. Plejádu obřích jmen, jedno větší než druhé. Ve vzduchu se tak vznáší jediná otázka: Dokáže toto velké sousto ukočírovat?

RECENZE: DJ Khaled nabral kvanta hvězdných jmen, na pojítka ale zapomněl DJ Khaled nabral kvanta hvězdných jmen, na pojítka ale zapomněl


DJ Khaled

Major Key

Skladby:
I Got The Keys, For Free, Nas Album Done, Holy Key, Jermaine's Interlude, Ima Be Alright, Do You Mind, Pick These Hoes Apart, Fuck Up The Club, Work For It, Don't Ever Play Yourself, Tourist, Forgive Me Father, Progress

14 trax / 57:53 min

vložte odkaz, text nemažte

Vydavatel: We The Best

Deska Major Key začíná ve velkém stylu. Své schopnosti propojil Future s legendárním Jay-Z. Pro někoho nesourodá dvojice vytvořila nabitý titulní track I Got The Keys. Hvězdný Drake pokračuje v rytmickém tempu a krev rozproudí svými jemnějšími polohami. Nejzásadnější píseň alba je bezpochyby Nas Album Done, v níž se objevil proslulý Nas. Geniálně napsaný text je plný odkazů na aktuální dění v americké politice a taktéž výborných slovních hříček.

Počáteční energii neubírají ani Big Sean s Kendrickem Lamarem, kteří písni Holy Key vložili duchovní nádech. Nicméně chleba se začíná lámat u páté skladby, kde ze sebe J. Cole dostane v nádherné skladbě všechen smutek a deprese. Bohužel po slibném začátku se poté deska začíná bortit a svoje dosavadní přednosti ztrácet.

Album se v polovině začíná měnit v dostihy o co největší počet známých hostů. Khaled příliš tlačí na jejich obsazenost a dopadá to tak, že na jednu píseň se dostane pět až šest jmen. Žádná provázanost, zvučná jména jsou tu naplácaná jedno vedle druhého bez jakéhokoliv osobního prostoru na kvalitnější sloku či rozvoj.

RECENZE: Jmenuj génia, který není šílený. Kanye West to určitě není

Přestože tracky jako Work For It a Fuck Up The Club plní úlohu chytlavosti a energičnosti, dojem kazí právě příliš mnoho interpretů, kteří se přehlušují a člověk se ve skladbách ztrácí. Alespoň závěr alba pozitivně povznese track Tourist. ve kterém se vyskytuje Travis Scott a Lil Wayne. Oba dva interpreti vás provedou svým kouřem zahaleným rájem nahých holek a alkoholových vodopádů.Khaledův projekt je přesně takový, jaký jsme ho mohli očekávat. Spousta chvály již před vydáním desky, spousta povídání okolo a také desítky zářících jmen. Je škoda, že šel spíše cestou kvantity než kvality.

BEST TRAX: Nas Abum Done, I Got The Keys, Tourist, Jermaine´s Interlude
ZKUS TAKÉ: Travis Scott - BITTSM, Young Thug - No,My Name is Jeffery

text: Daniel Nádler

Témata: DJ Khaled, Jay-Z, Drake, Travis Scott, Lil Wayne, hip hop

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít