RECENZE: Nick Jonas se na Last Year Was Complicated naváží do bývalky

Vydáno 14.10.2016 | autor: redakce

Především o rozchodu s partnerkou zpívá Nick Jonas na své nové desce s názvem Last Year Was Complicated. O produkci se postarali osvědčení hitmakeři Max Martin, Jason Evigan nebo duo Mattman & Robin.

RECENZE: Nick Jonas se na Last Year Was Complicated naváží do bývalky Nick Jonas se na Last Year Was Complicated naváží do bývalky


Nick Jonas

Last Year Was Complicated

Skladby:
Voodoo, Champagne Problems, Close, Chainsaw, Touch, Bacon, Good Girl, The Difference, Don't Make Me Choose, Under You, Unginhead, Comfortable

12 trax / 42:34 min

vložte odkaz, text nemažte

Vydavatel: Universal Music

Nick Jonas dokazuje, že už není tou naivní dětskou Disney hvězdičkou. Na desce se dvanácti písněmi nenajdeme jen songy o vztazích, jako tomu bylo na jeho předchozích albech. Kromě srdceryvných skladeb nám hudebník nabízí i songy o sexu, o kterém zpívá s rapperem Ty Dolla $ign v singlu Bacon, či o holkách tančících na stole v Good Girls.

Novinka se liší také žánrově - zatímco v předešlých letech sázel Jonas především na pop-rock, s albem Last Year Was Complicated přechází do lehkého r'n'b. Nadále ale platí, že střídá rychlé písničky s těmi pomalými.

Jednou z energických a velmi chytlavých skladeb, které se vám dostanou do hlavy a vy budete mít tendenci si je neustále prozpěvovat, je hned úvodní Voodoo. Dalšími takovými songy jsou pak Bacon, v němž Nick Jonas kupodivu nezpívá o slanině, či singl Under You, který se v USA dostal na první příčky hitparád.

TOP 5 videoklipů týdne (80.): ATMO Music pějí ódu Valerii, Tove Lo předvádí svůdné tanečky

Především v pomalých písních zpěvák dokonale využívá svého hlasového rozsahu. Například Unhinged výše položený hlas v refrénech dodává na autentičnosti, hudebníkovi opravdu uvěříte každé slovo. V klidnějším tempu se nese také hitovka Close. Silnou melodii skvěle doplňují vokály švédské hvězdy Tove Lo, jejíž hlas s tím Nickovým skvěle ladí.Na albu najdeme také hned několik písní věnovaných zpěvákově ex, modelce Olivii Culpo. Velmi upřímně zní především Chainsaw, kterou i interpret sám považuje za nejosobnější na desce. I když se dá album po textové stránce považovat téměř za perfektní, po té hudební trochu pokulhává. Voodoo silně připomíná skladby Timbalanda, Champagne Problems by možná zněla lépe od The Weeknda a melodie Touch by se zase dala přirovnat k písním Bruna Marse.

Last Year Was Complicated nezapadá do skupiny desek, které se vám zalíbí hned na první poslech. Pár písní si oblíbíte hned, jiným budete muset dát trochu času. Textově se však jedná o velmi vydařené album, možná nejlepší, které Nick Jonas doposud vydal.

text: Andrea Štipčáková

Témata: Nick Jonas, Jonas Brothers, The Weeknd, Bruno Mars, Timbaland

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít