RECENZE: Tomáš Průša vydal nové EP, jeho písně si fanoušky najdou

Vydáno 10.06.2020 | autor: Roman Jireš

Textař a zpěvák Tomáš Průša na svém novém EP TPB nabízí čtyři skladby založené na tuzemském folkrocku a bigbítu. Hudebník se při jeho tvorbě obklopil zajímavými jmény, jako například bluesmanem Markem Hlavicou hrajícím s Lubošem Andrštem nebo klávesákem Vojtěchem Šeligou.

RECENZE: Tomáš Průša vydal nové EP, jeho písně si fanoušky najdou RECENZE: Tomáš Průša vydal nové EP, jeho písně si fanoušky najdou

Tomáš Průša Band

TPB

Skladby:

Pozvánka, Kámo, Virtuální, Nevstávám

4 skladby / 14:19 min.

Vydavatel: Records DK

Deska nahraná ve studiu 3Bees obsahuje čtyři skladby, které sice neoplývají bůhvíjakou originalitou, ale na druhou stranu by bylo nespravedlivé označovat je za plagiát. Asi nejlepší skladba Pozvánka zní jako popovější Vladimír Mišík, Tomáš Průša v ní svým příjemným civilním hlasem zpívá uvěřitelný text podbarvený hezkou bluesovou harmonikou.

Nejvíce nominací na ceny Anděl má Vladimír Mišík. Objevil se v šesti kategoriích

Písničkářštější skladbu Kámo by nejspíše skousli i návštěvníci Porty, ve Virtuální zase muzikant textem "koukáme do mobilů a ztratili jsme oči" nepřímo navazuje na myšlenky Xindla X ve skladbách Popelka a Dřevo. Také Nevstávám může leccos připomínat, nejvíce snad odkaz českého bigbítu.

Tomáš Průša by mohl být dalším z umělců, kterého bychom mohli odmávnout s poznámkou, komu všemu se podobá. Ale to by nebylo zcela spravedlivé. Jeho písně si své fanoušky bezesporu najdou.

text: Roman Jireš

Témata: Tomáš Průša, TBP, Marek Hlavica, Luboš Andršt, Vojtěch Šeliga, Adrian-T-Bell, Vladimír Mišík, folk, bigbít

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít