Rock for People přiveze do Hradce kytarovou lahůdku The 1975

Vydáno 14.02.2016 | autor: redakce

Hradecký festival Rock for People hlásí do letošního line-upu další hvězdné jméno. Vedle už dříve potvrzených Offspring, Bullet For My Valentine, Enter Shikari či Five Finger Death Punch nebudou chybět ani britští The 1975

Rock for People přiveze do Hradce kytarovou lahůdku The 1975 Rock for People ohlašuje další hvězdu

The 1975 vydávají už za pár dní své druhé řadové album I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It a něco z něj určitě zazní i na Rock for People. První album vyšlo skupině před třemi lety, bezejmenná nahrávka tehdy vyšplhala až na první příčku britského albového žebříčku. Kytarové hity zazněly i v Praze - po vyprodaném koncertu v Rock Café z roku 2013 úřadovali na podzim 2014 v MeetFactory. 

LIVE: The 1975 potřetí v Praze a poprvé ne na 100%

"The 1975 už nejsou malou klubovou kapelou. Jsou prostě velcí, moc dobře to vědí a možná jim to trochu škodí. Slovy Horkýže Slíže, celý už to maj tak nějak až moc v pi*i. Ale pořád to funguje, protože dobrou písní se nedá zarmoutit. A The 1975 jich ve svém repertoáru mají víc než dost," psal tehdy reportér Martyn Starý.

Už 22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Jako jedni z headlinerů se do Festivalparku po osmi letech vrátí legendární pop punkeři Offspring, dále například vystoupí britská metalová kapela Bullet for My Valentine, energičtí Enter Shikari, drsní Five Funger Death Punch, rock'n'rolloví Royal Republic či mladá australská parta Tired Lion a britský kvartet Dead!

zavřít