ROCKBLOG: Dymytry vyrazili na Svijany Tour 2017. Na obou úvodních koncertech řádily nadpřirozené bytosti!

Vydáno 17.10.2017 | autor: Nicola Bernard

Že těch pět maskovaných vypadá tak trošku jako z jiného světa, na to už jsme si zvykli. Ale 13. října řádily v Pěnčíně na úvodním společném koncertě turné s Komunálem Svijany Tour 2017 opravdové nadpřirozené bytosti. Nebo jak jinak si tohle všechno vysvětlit?

ROCKBLOG: Dymytry vyrazili na Svijany Tour 2017. Na obou úvodních koncertech řádily nadpřirozené bytosti! ROCKBLOG: Dymytry vyrazili na Svijany Tour 2017. Na obou úvodních koncertech řádily nadpřirozené bytosti!

DYMYTRY


Plameny, jiskry, řetězy na kostýmech i na botách napovídají spíše na mocnosti pekelné. Jenže tahle muzika je naopak jedním slovem boží! Zpěvák Protheus přísahá na kouzelný nápoj z 56 bylin, který mu propůjčuje silný hlas, dlouhý a nesmrtelný dech. Gorgy je muž, kterému kytara vyrůstá přímo z ruky. Nezasvěcení si myslí, že je to tetování, jak už bývá u rockerů zvykem, ale nenechte se mýlit - tento tvor a jeho kytara tvoří jeden celek a žijí spolu v symbióze jako strom a lišejník. Kapelník Dymo disponuje elektrizujícím pohledem, kterým sejme nepřátele široko daleko, ale pozor - také fanynky v prvních řadách. Stačí jen nahlédnout přes okraj masky a zaměřit modré paprsky správným směrem.

Arturova (R2R) síla je ukrytá v barevných strunách jeho baskytary. Vypadají jako obyčejné basové struny v neonové barvě, ve skutečnosti jsou to však světélkující bludičky, které ve tmě koncertního sálu svedou nejednu fanynku na scestí, pardon, až k jejich majiteli samotnému. A Mildor vešel již dříve ve známost jako bubenická mašina, Terminátor, o němž se proslýchá, že pod vizáží člověka ukrývá kovové součástky stroje, jinak by snad ani nebylo možné, aby s takovým nasazením hrál na každém koncertě nadlidsky dlouhá a nadlidsky složitá sóla.

Dymytry vyráží spolu s Komunálem na podzimní turné. Pro fanoušky připravili pořádnou nálož novinek

KOMUNÁL


Formace již od prvopočátku ve službách dvou pohádkových bytostí - Šaška a Smrti, které střídají svou vládu, a podle toho, který má zrovna navrch, šíří kapela ústy zpěváka Luboše Suchánka ve svých textech poselství. Odchod ze života ve vězení či vlastní rukou pod střechou s vikýřem na trámu, hrob neznámého vojína, šerif, který ztratil ženu a dceru, básník padlý ve válce - to je dílo Smrti.

Jenže nemá Šašek ještě horší vliv? Všechny slasti života se totiž mohou velmi rychle zvrtnout ve zkázu. Nevinný bílý sníh v ten z Kolumbie, počestná dívka v lehkou děvu, plakát na představení komika naleptal a zmačkal čas, playboy zestárl, milence rozdělil odjezd mladíka do války... A ďábel se směje a otevírá druhý díl pekelné knihy hříchů, protože jedna nestačí...

Kdo jede na podzimní turné (III.): David Koller, Rybičky 48, Vypsaná Fixa a další

Neváhejte a doražte i na další zastávky turné, abyste se přesvědčili na vlastní oči!

Svijany Tour 2017
13. 10. Pěnčín
14. 10. Mrákov
21. 10. Vamberk
26. 10. Brno
27. 10. Zábřeh
04. 11. Jindřichův Hradec
10. 11. Kadaň
11. 11. Neznašov u Týna nad Vltavou
17. 11. Ostrava
18. 11. Králíky (okr. Hradec Králové)
01. 12. Slatiňany
02. 12. Mladá Boleslav
08. 12. Rakovník
09. 12. Klatovy
15. 12. Moravský Krumlov
16. 12. Herálec

Text: Pearl, foto: Nicola Bernard

Témata: Komunál, Dymytry

zavřít