Škwor poprvé vyprodali Liberec. Jejich hity si zpívali fanoušci i revizor v tramvaji

Vydáno 05.03.2016 | autor: Nicola Bernard

Hardrocková čtveřice Škwor v čele s charismatickým Petrem Hrdličkou zavítala po úspěchu podzimního turné znovu do Libereckého kraje. A nepřijeli sami. Dorazili i jejich hosté - kapela WAIT a Daniel Krob. Hráli v sále libereckých Lidových sadů, který poprvé vyprodali. 

 Škwor poprvé vyprodali Liberec. Jejich hity si zpívali fanoušci i revizor v tramvaji Škwor na turné k albu Hledání IDentity

ŠKWOR, WAIT, DANIEL KROB
LIBEREC, KC LIDOVÉ SADY
4. 3. 2016
(fotografie jsou pouze ilustrační)

Hned po příjezdu do centra Liberce bylo jasné, kam davy černě oblečených fanoušků s nápisy "Hledání IDentity" na triku míří. Už cestou tramvají k Lidovým sadům si totiž někteří prozpěvovali jejich hity - a přidal se k nim dokonce i revizor. 

Ohnivý Škwor v Pekle zahájil jarní část turné

Ačkoliv bylo otevření sálu nahlášeno na 19:00, dovnitř se mohlo až krátce po půl osmé. Ani to ale fanoušky neodradilo a natěšená atmosféra ve vzduchu stále houstla. Jako první vystoupila královéhradecká cross-overová kapela WAIT, která spolu v čele se sympatickou náhradnicí - rusovláskou Martinou - uvítala a roztancovala fanoušky. Zazněla i písnička Wait For Me, která do sálu přilákala ještě víc zvědavců. Už z toho se dalo usuzovat, že nás čeká velký večer.

LIVE: Škwor v plzeňském Pekle: z pódia šlehaly plameny a fanoušci šíleli

Škwor v Liberci, pohled z backstage

Než jsme se nadáli, na pódiu zářily další hvězdy - tentokrát to byl Daniel Krob, kterého můžeme znát například z Kreysonu nebo jako dočasně zaskakujícího kytaristu ve skupině Arakain. Krob společně s kapelou naladil fanoušky a zařídil, aby se celé kulturní centrum otřásalo v základech. To už v něm vládla ta správná koncertní atmosféra. 

Daniel Krob

Ten největší randál se ale pochopitelně spustil až v momentě, kdy přišly na řadu hvězdy večera - Škwoři. Své fanoušky přivítali trackem Kolikrát, během kterého se parket pod pódiem zaplnil rychlostí blesku a rázem praskal ve švech. A ještě aby ne! Byl totiž plný dům. 

Čtvrtý track Ráno odstartoval sérii efektů, které jsme mohli vidět i na úspěšném podzimním turné. Už během úvodu písně se celý sál rozzářil a Škwoři svými ohňovými efekty opět "přitopili" na skvělé atmosféře. Nejvíc rozpálené byly ale fanynky, kterým už předtím srdce zjihlo z charismatu frontmana Petra Hrdličky.Zazněly i známé hity, jako například To se hold stává, Vlci v koutě, Sraž nás na kolena a nebo stejnojmenná píseň alba i turné Hledání IDentity. Došlo na všelijaké speciální efekty - konfety, CO2 kouř a ohnivé trysky, díky kterým jste mohli mít dojem, že se nenacházíme v malém kulturním centru, ale v nějaké veliké aréně.

Pětadvacet písniček v playlistu pocházelo jako ze starších alb, tak právě i z podzimní novinky. Po přídavkcích Tak to jsme my, Jizvy na duších, Pohledy studený, Síla starejch vín a Mý slzy se Škwor s libereckým publikem rozloučili na autogramiádě. Jejich jarní turné ale bude pokračovat - příště zahrají 11. března v Olomouci.

Snad jediná malá výtka směřuje k fanouškům a organizátorům. Ačkoliv byl celý sál nekuřácký a kuřákům patřila vedlejší místnost, už během předkapely se dala mlha skoro krájet. Nevadilo to jen rodičům, kteří přišli na koncert s dětmi, ale i všem ostatním nekuřákům. Je taky škoda, že byly uzavřené balkóny, a lidi se tudíž tlačili dole v sále. A to i přesto, že bylo vyprodáno. Někteří fanoušci si ale na balkón cestu přesto našli.

Velká pochvala naopak patří osvětlovačům, technikům, zvukařům a bedňákům za jejich práci. Než by se člověk nadechl a vydechl, bylo pódium kompletně vyklizené a už hrála další kapela. Také kvalita zvuku a osvětlení dosahovala té nejvyšší možné úrovně. Největší komplimenty si ale pochopitelně zaslouží všechny tři kapely, které se postaraly o něco, co Liberec hodně dlouho nezažil. 

text a foto: Nicola Bernard

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít