Smyčcový večírek v Lucerna Music Baru: Vrací se Hooverphonic

Vydáno 25.05.2016 | autor: redakce

Belgická skupina Hooverphonic představí svým českým fanouškům novou desku In Wonderland. Ve středu 25. května vystoupí v pražském Lucerna Music Baru ve speciální rozšířené sestavě doplněné o orchestr. Koncert je součástí série Conference. 

Smyčcový večírek v Lucerna Music Baru: Vrací se Hooverphonic Středeční večer v Lucerna Music Baru ovládnou Hooverphonic

Během dvaceti let existence získala skupina v domácí Belgii status pečlivě opatrovaného národního kulturního bohatství. Nedávný úspěch singlu Badaboum, kterému propůjčila hlas smyslná francouzská zpěvačka Emilie Satt (Madame Monsieur), tuto pověst potvrzuje. Deváté studiové album Hooverphonic nabízí sbírku singlů nazpívaných hned několika vokalisty. Už dlouhých dvacet let kapela tvoří hudbu, kterou někteří stále nazývají trip hop, ale Alex Callier, kreativní mozek Hooverphonic, upřednostňuje termín "retro futurismus". Po poslechu nového alba mu jistě dáte za pravdu.

Hooverphonic opět v Praze: bez smyčců, zato intimnější

Hooverphonic se točí kolem kreativní dvojky Alex Callier (baskytarista, producent) a Raymond Geerts (kytarista). V uplynulých dvaceti letech s kapelou spolupracovalo hned několik zpěvaček jako Liesje Sadonius, Geike Arnaert nebo Noémie Wolfs, která nazpívala předchozí desku Reflection. Pro novinku In Wonderland se Alex s Raymondem rozhodli pro jiný přístup.

vložte odkaz, text nemažte

ŠIROKÁ ŠKÁLA STŘEVÍČKŮ

"Ať do teď jsme vždy připravovali album pro určitou Popelku. Vždy jsme se snažili najít ten správný střevíček pro tu pravou princeznu. Na novém albu jsme se rozhodli logiku otočit a porozhlédnout se po široké škále střevíčků," popisuje rozhodnutí Alex. Na novince najdete kombinaci ženských a mužských vokálů od londýnské zpěvačky a violoncellistky Janie Price aka Bird, zpěváka a skladatele Felixe Howarda, Litlo Tinz, již zmiňované Emilie Satt, Christy Jérôme a dalších.

Poznávacím znamením tvorby Hooverphonic jsou smyčcové nástroje, které najdete jak v prvních skladbách Mad About You, Eden, The Night Before, tak i v devíti písních na novince In Wonderland. Emotivního zvuku smyčců se dočkají i návštěvníci pražského koncertu. Hooverphonic totiž vystoupí ve speciální sedmnáctičlenné sestavě rozšířené o orchestr.

Vstupenky v předprodeji jsou za 770 Kč + poplatky. Seženete je na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. 

tz, jm

zavřít