Steve Aoki rozpoutá šílenství v Praze, vystoupí v SaSaZu

Vydáno 25.01.2018 | autor: redakce

Devátý nejlepší DJ světa Steve Aoki, který spolupracoval se jmény jako Linkin Park, Bloc Party, Kanye West nebo Bloody Beetroots, vydal loni novou desku s názvem Steve Aoki presents Kolony. Právě tu a další jeho pecky představí již 31. ledna v pražském klubu SaSaZu.

Steve Aoki rozpoutá šílenství v Praze, vystoupí v SaSaZu Steve Aoki rozpoutá šílenství v Praze, vystoupí v SaSaZu

Steve Aoki začal skládat hudbu už během studií na univerzitě v Santa Barbaře. V roce 1996 založil vlastní label Dim Mak Records, na kterém vydali svá alba například MSTRKRFT, The Bloody Beetroots, The Chainsmokers nebo Bloc Party. Aoki měl na svém kontě již řadu remixů a featuringů s osobnostmi jako will.i.am, Drake nebo Kanye West, album remixů s názvem Pillowface and His Airplane Chronicles, ovšem debutové album Wonderland vydal až v roce 2012. To mu ještě více otevřelo dveře do světa a přineslo spolupráci například s Linkin Park.

O dva roky později mu vyšlo album Neon Future I, které se v USA okamžitě umístilo na špičce hitparád v žánru taneční a elektronické hudby. Na desku Neon Future II si o rok později pozval hosty jako Snoop Lion nebo Rivers Cuomo. Později vznikl dokument s názvem I'll sleep when I'm dead, který byl nominován na cenu Grammy a zachycuje Aokiho život, tvorbu a kariéru. Zatím poslední album Steve Aoki presents Kolony vyšlo v červenci letošního roku a najdeme na něm hosty jako jsou Migos, Lil Yachty nebo 2Chainz. Aoki je také znám svou podporou mnoha dobročinných organizací. Založil dokonce svůj Steve Aoki Charitable Fund a server EDM.com ho označil za číslo jedna mezi producenty podporující charitu.

map, tz

Téma: Steve Aoki, Linkin Park, Kanye West, Bloc Party, SaSaZu

zavřít