Suzanne Vega se vrátí do České republiky, v červenci vystoupí na hradě Špilberk

Vydáno 04.03.2020 | autor: redakce

Americká zpěvačka Suzanne Vega se vrací do České republiky, tentokrát se představí v areálu brněnského hradu Špilberk. Zahraje tam 8. července. 

Suzanne Vega se vrátí do České republiky, v červenci vystoupí na hradě Špilberk Suzanne Vega se vrátí do České republiky, v červenci vystoupí na hradě Špilberk

Suzanne Vega patří mezi přední osobnosti folkové scény již od začátku roku 1980, kdy vystupovala v newyorských klubech v Greenwich Village jen s akustickou kytarou a zpívala tam vlastní folkové písničky. Od vydání svého debutového, kritikou velmi dobře přijatého alba a především druhého alba s dvěma velkými hity vyprodává sály po celém světě.

LIVE: Suzanne Vega v Praze oslnila něhou a intimitou, zpívala i o Václavu Havlovi

Její koncerty nepostrádají emocionální náboj a naléhavost, což potvrdila mnohokrát i před českým publikem. Suzanne Vega se do České republiky pravidelně vrací, naposledy zde vystoupila v roce 2016.

Její ranou kariéru ovlivnili umělci jako Bob Dylan, Leonard Cohen nebo Joni Mitchell. Svou šarmantní neokázalostí a výjimečným citem pro vykreslení příběhů velkoměsta a poetiky ulice Suzanne Vega získala přízeň publika na obou stranách oceánu. V roce 1987 se objevuje její první hit Luka z velmi úspěšného druhého alba Solitude Standing. Na začátku devadesátých let pak svět obletěl další obrovský hit Tom‘s Diner - remix skladby ze stejného alba v podání britských DNA, který původně vznikl jako bootleg bez svolení samotné autorky.

K dnešnímu dni Suzanne Vega vydala devět studiových alb a více než dvacítku singlů. Její poslední deska Lover, Beloved: Songs from an Evening with Carson McCullers vyšla v roce 2016, v květnu do její diskografie přibyde výjimečné živé album s názvem An Evening Of New York Songs And Stories.

Suzanne Vega aktivně spolupracuje s Amnesty International, účinkuje pravidelně na charitativních akcích a pořádá nejrůznější dobročinné koncerty. Startovním momentem k těmto aktivitám byla právě skladba Luka, která je napsána z pohledu zneužívané dětské oběti. I díky těmto aktivitám ji pojilo dlouholeté přátelství s Václavem Havlem.

tz, jm

Témata: Suzanne Vega, Špilberk, Tom's Diner

zavřít