Syn Davida Bowieho zkritizoval poctu od Lady Gaga na Grammy: Prý je duševně zmatená

Vydáno 17.02.2016 | autor: redakce

Pocta Davidu Bowiemu v podání Lady Gaga, která byla součástí vyhlášení hudebních cen Grammy, sklidila vesměr nadšené reakce. Syn zesnulé hudební ikony to ale vidí jinak. Alespoň to tak vypadá podle jeho slov na Twitteru. 

Syn Davida Bowieho zkritizoval poctu od Lady Gaga na Grammy: Prý je duševně zmatená Lady Gaga se nechala inspirovat Bowieho estetikou

Duncan Jones zkopíroval do tweetu definici slova gaga podle internetového slovníku anglického slangu. "Příliš rozvášněná nebo iracionální, obvykle v důsledku poblázenění nebo nepřiměřeného nadšení, duševně zmatená," napsal známý filmový režisér a dodal: "Sakra, co to je za slovo?" Jones, který před pár dny oznámil, že s manželkou čekají dítě, o němž se David Bowie před smrtí stihl dozvědět, tweetoval právě v době, kdy Lady Gaga vystoupila na Grammy.

VIDEO: Lady Gaga jako David Bowie na Grammy: Teatrální, muzikální a skvělá

Zpěvačka předvedla v sedmiminutovém čísle směs jeho známých hitů a zaujala i vizuální stránkou vystoupení. Diváci slyšeli úryvky skladeb Space Oddity, Changes, Ziggy Stardust, Sufragette City, Rebel Rebel, Fashion, Fame, Let's Dance a Heroes. Lady Gaga doprovázel kytarový mág Nile Rodgers, který Bowiemu produkoval komerčně velmi úspěšné album Let's Dance.

TOP 8 momentů Grammy: Taylor Swift se radovala z vlastní prohry, Adele zklamala

I když se Duncanovi pocta jeho otci v podání Lady Gaga zřejmě moc nelíbila, diváci i světová média si její výkon pochvalovali. "Zatímco se její outfity blýskaly a ona sama dokazovala, jak obsesivně sledovala Bowieho vystupování, povedlo se jí zachytit duch jeho práce napříč jeho kariérou. Díky tomu bylo její vystoupení perfektní," napsal například Rolling Stone a uzavřel svoje komplimenty slovy: "Bowie by to miloval".

zavřít