The Sweet zahrají dvakrát v České republice, představí se v Brně i Praze

Vydáno 19.10.2017 | autor: redakce

Do České republiky přijíždí britská glamrocková formace The Sweet. Skupina se proslavila v 70. letech a patřila k hlavním protagonistům glamrockové éry vedle Davida Bowieho, T Rex, Slade, Alice Coopera, Gary Glittera a Kiss. Vidět ji můžeme 19. října v Brně a o den později v Praze. 

The Sweet zahrají dvakrát v České republice, představí se v Brně i Praze The Sweet zahrají dvakrát v České republice, představí se v Brně i Praze

Založení The Sweet se datuje do roku 1968 pod názvem Sweetshop a zanedlouho se hity kapely začaly pravidelně objevovat na špici světových hudebních žebříčků. Slavnými se staly písně Funny Funny, Block Buster, Hell Raiser, The Ballroom Blitz, Teenage Rampage, Turn It Down, Fox on the Run a Love Is Like Oxygen.

Pekelný ostrov Holýšov vrcholil s kapelami The Sweet, Olympic, Dymytry nebo Krucipüsk

V minulosti se do Česka opakovaně vraceli, vystoupili zde např. na festivalu Masters Of Rock, v roce 2005 odehráli dvojkoncert se skupinou Slade v pražské Sazka aréně.The Sweet se letos představí na dvou exkluzivních koncertech, a to 19. října v brněnském Sono Centru a 20. října v pražské Lucerně. Přijedou v aktuální sestavě: Andy Scott, Bruce Bisland, Tony O'Hora a Peter Lincoln.

Témata: The Sweet, glamrock

zavřít