Thom Artway má na debutu duet s Markétou Irglovou. Na turné jede s Light And Love

Vydáno 25.09.2016 | autor: redakce

Thom Artway vešel ve známost díky svému hitu I Have No Inspiration v loňském roce a letos se připomněl sugestivním songem Blind Man. Nyní přišel čas pro debutové album. Jmenuje se Hedgehog a Objev roku podle ankety Žebřík ho vydá 30. září. 

Thom Artway má na debutu duet s Markétou Irglovou. Na turné jede s Light And Love Thom Artway hrál letos například na warm upu festivalu Metronome v Praze. Foto: Jaroslav Kutheil

Na albu nemohou chybět zmíněné hity I Have No Inspiration a Blind Man. Pro duet Time To Think It Over získal Artway držitelku Oscara Markétu Irglovou. Jako dalšího hosta si přizval písničkářku Maellu. Album je s jednou výjimkou plně autorské, s některými skladbami Atrwayovi vypomohli členové jeho doprovodné kapely Ondřeje Jurásek, František Valena a Martin Hrabal.

LIVE: Emma Smetana zpívala na United Islands v horku, Thom Artway na Apetit festivalu v dešti

Zkušenosti získává zpěvák buskingem, pouličním hraním, kde je kontakt s publikem bezprostřední a intenzivnější. Pochází z malé vesnice Vlachovice na Valašsku. Vystudoval technické lyceum, po maturitě ale odešel do Prahy, kde se začal věnovat hudbě. Nakrátko si odskočil do Irska, aby při práci na farmě vylepšil svou angličtinu, a v listopadu 2013 už nahrál debutové EP Still Standing In The Unknown.Tuzemští posluchači ho mohou znát z populárního soundtracku Křídla Vánoc, na který přispěl skladbou Towards The Sun. Je vášnivým cestovatelem, nějaký čas strávil v Austrálii a na Novém Zélandu, kde sbíral zkušenosti a s kytarou v ruce bavil náhodné diváky v ulicích měst.

vložte odkaz, text nemažteSvoje album představí na společném turné s Light And Love, další talentovanou kapelou, která už 27. září vystoupí jako speciální host na narozeninách iREPORTu v Royalu. Thom Artway své debutové album pokřtí na samostatném koncertě v pražském Jazz Docku 2. prosince.

Turné Thom Artway a Light And Love:
14.10.   Kutná Hora
15.10.   Vlachovice
21.10.   Pacov     
22.10.   Olomouc
28.10.   Příbor
29.10.   Jihlava
  4.11.   Uherský Brod
  5.11.   Nový Jičín
10.11.   Plzeň
16.11.   Vysoké Mýto
17.11. Brno
3.12.   České Budějovice

tz, jm, foto: Jaroslav Kutheil

Témata: Thom Artway, Markéta Irglová, Maella, Light And Love, Glen Hansard

zavřít