TIPY NA HUDEBNÍ DÁRKY (II): Pod stromečkem potěší Metallica, Robbie Williams nebo autobiografie Patti Smith

Vydáno 12.12.2016 | autor: redakce

A je to zase tady - stres jménem vánoční dárky. Pořád ještě nevíte, co koupit svým nejbližším? Nezoufejte - pokud mají rádi hudbu, určitě je potěší některý z našich tipů. Máme pro vás druhou várku. 

TIPY NA HUDEBNÍ DÁRKY (II): Pod stromečkem potěší Metallica, Robbie Williams nebo autobiografie Patti Smith Metallica vydala album po osmi letech

DEEP PURPLE
rockové legendy znovu v Praze

Deep Purple, kteří byli letos uvedeni do Rock'n'rollové Síně slávy, na nadcházejícím turné podpoří svoji novou nahrávku inFinite, která vyjde na začátku roku 2017. V Praze vystoupí 22. května, kdy zavítají do O2 areny. První singl z nové desky by měl světlo světa spatřit na konci ledna 2017. Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey pokračují v krasojízdě v hardrockových šlépějích - ve stylu a nuancích jejich poslední tvorby jasně poznáte odkazy na starší počiny Deep Purple. Vstupenky stojí v rozmezí od 990 do 1 590 Kč, předprodej bude zahájen 12. prosince v 9 hodin. Lístky pořídíte v síti Ticketportal.

TIPY NA HUDEBNÍ DÁRKY (I.): Lístky na Guns N' Roses, Rammstein, Žebřík nebo poslední deska Leonarda Cohena


METRONOME FESTIVAL
první várka vstupenek na druhý ročník pražského festivalu

Jeden z nejpopulárnějších světových hudebníků Sting poprvé v Česku vystoupí na festivalovém pódiu. Bude prvním headlinerem Prague Metronome Festivalu, který se odehraje od 23. do 24. června 2017 na pražském Výstavišti. V pondělí 12. prosince pořadatelé zahajují prodej vstupenek pro veřejnost, který bude až do konce ledna za zvýhodněnou cenu. "První tisícovce lidí, kteří si koupí vstupenku v předvánočním čase navíc nabízíme dárek - CD čerstvého Stingova alba 57th & 9th. Pro klienty České spořitelny, jednoho z klíčových partnerů akce, máme slevu 15% na nákup vstupenek od 12. prosince," vzkazují pořadatelé. 

ROBBIE WILLIAMS
popový car po třech letech v Praze

Robbie Williams příští rok vyrazí na velké turné na podporu své nové desky The Heavy Entertainment Show. Evropskou šňůru odstartuje 2. června 2017 na Etihad Stadium v Manchesteru. V Praze se představí 19. srpna na letišti Letňany. Jako speciální hosté jsou na všech koncertech potvrzeni legendární Erasure. Vstupenky seženete v sítích Ticketpro a Ticketportal v cenovém rozmezí od 1 590 do 3 990 Kč.

vložte odkaz, text nemažte

METALLICA
po osmi letech nová deska

Metallica vydala v listopadu své jedenácté studiové album Hardwired... To Self-Destruct. Toto 2 CD / 2 Vinyl set je prvním studiovým albem držitelů Grammy a členů Rock and Rollové Síně Slávy od jejich multiplatinového alba Death Magnetic z roku 2008. Vychází v v různých formátech: CD, Vinyl, Digital a Deluxe. Album produkoval Greg Fidelman, který byl zvukovým inženýrem Death Magnetic, které také míchal. První skladba Hardwired byla poprvé představena v srpnu během přímého přenosu z centrály Metallicy v Bay Area.

KABÁT
unikátní box set se čtyřmi nosiči

Kabát vydal nový box se čtyřmi nosiči s názvem Kabát 2013-2015. Ten obsahuje kompletní Po čertech velkej koncert 2014 na 2 DVD, to nejlepší s dechovou sekcí z Turné 2013 s Big Bandem, a jako bonus je přidáno poslední řadové CD - Do pekla / Do nebe. Kapela se rozhodla, že nechce chrlit každý rok nějaké nosiče. Proto připravila Vypich, o který si fanoušci neustále psali, a přidala úvod Turné 2013 doplněný o všechny skladby, kde hrál Big Band. Jedná se o skladby, které kapela s ohledem na aranžmá, ve kterých hrají dechové nástroje, standardně na svých koncertech nezařazuje do playlistu.

PATTI SMITH
autobiografie rockové písničkářky

Nová autobiografická zpověď na pomezí deníku a úvahy navozuje pocit milostného dopisu. Patti Smith je v ní otevřená a křehká. M Train ukazuje rockovou ikonu jako osamělého a pozorného nomáda. Patti Smith se nezdráhá ukázat jako žena, která mluví na věci a v každé situaci umí najít důkazy o tom, že je skvělé žít. Vyznává se ze svých lásek, když nás vede do domu Fridy Kahlo nebo ke hrobům svých milovaných autorů. Tou nejsilnější je ale stále živá láska k jejímu životnímu partnerovi Fredu "Sonic" Smithovi, který zemřel v roce 1994. Volá ho zpět. Často přináší téma samoty.

Témata: vánoční dárky, Vánoce, Deep Purple, Metronome festival, Sting, Kabát, Patti Smith, Metallica, Robbie Williams

zavřít