Tipy na vánoční hudební dárky: Kniha Lucie nebo Davida Stypky, deluxe box Nirvany i lístky na Žebřík

Vydáno 20.12.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Vánoce už klepou na dveře a vy stále nevíte, co pořídit svému milovanému či milované? Stejně jako každý rok jsme si pro vás i letos připravili tipy na dárky, kterými potěšíte nejednoho hudebního fanouška. Je libo album, nebo raději knihu? A co takový lístek na koncert? Z našeho seznamu určitě vyberete to pravé ořechové.

Tipy na vánoční hudební dárky: Kniha Lucie nebo Davida Stypky, deluxe box Nirvany i lístky na Žebřík Tipy na vánoční hudební dárky: Kniha Lucie nebo Davida Stypky, deluxe box Nirvany i lístky na Žebřík


Kniha Fotografity od Lucie

Více než rok pracovala Lucie na fotoknize, která mapuje více než třicet let její kariéry. Čtenářům nabídnou Fotografity bezmála osm set snímků, které kapela osobně vybrala z přibližně deseti tisíc kusů. Mnohé z nich se nikdy nedostaly na veřejnost a fanoušci skrze ně dostanou možnost nahlédnout do zákulisí koncertů i nahrávacích studií. Fotografie doprovází vtipné komentáře, k jednotlivým oddílům pak napsal shrnující úvody publicista Honza Dědek. Pro příznivce Lucie rozhodne nejlepší dárek pod stromeček.

SOUTĚŽ: Lucie – Fotografity

Lístky na Metalliku, Guns N' Roses, Rammstein, One Republic, Imagine Dragons a další

Ačkoliv je situace kolem velkých koncertů vzhledem koronaviru stále nejistá, snažíme se myslet pozitivně. Příznivce dobré muziky tak určitě potěšíte dárkem v podobě vstupenek na některou z plánovaných show na příští rok. A že jich nebude málo! Do České republiky mají přijet velká jména světové hudby. V dubnu dorazí do O2 areny Shawn Mendes nebo HelloweenHammerfall. V květnu se u nás zastaví One Republic, Imagine Dragons, Rammstein nebo Scorpions, v červnu se pak akce Prague Rocks zúčastní Metallica či Five Finger Death Punch. Ve druhé polovině roku své show českým fanouškům nabídnou LP, Kiss, Slipknot, The Weeknd nebo Placebo.

Lístky na výroční Hudební ceny Žebřík

Hudební ceny Žebřík v letošním roce oslaví třicet let, a tak se můžete těšit na spoustu exkluzivních koncertů. V DEPO2015 Plzeň 1. dubna vystoupí Pražský výběr, Mig 21 a mnoho dalších umělců. A díky vánočním zvýhodněným cenám s nimi budete mít možnost doslova za hubičku třeba popít na baru! VIP vstupenka pro dvě osoby stojí 1790 korun, obyčejná vstupenka pro dva pak 880 korun. Moderátory budou opět Žofie Dařbujánová a Marek Taclík. Vstupenky zakoupíte ZDE.

SOUTĚŽ: Žebřík 30 let

Kniha Kráky Davida Stypky

Začátkem letošního roku nás bohužel opustil zpěvák David Stypka, který byl v hudebních kruzích výjimečný svými propracovanými texty. V období od února 2019 do listopadu 2020 publikoval na svém instagramu básně, jimiž reagoval, obvykle s ilustrací nebo fotografií, na různé okamžiky a vytvářel si jakýsi deník. Sám sbírku už vydat nestihl, o její finální podobu se tak postarala jeho kolegyně a kamarádka Kateřina Marie Tichá.

Deluxe box ke 30. výročí Nevermind od Nirvany

Deluxe boxem k třicátému výročí desky Nevermind potěšíte snad každého fanouška Nirvany. Kromě samotného alba obsahuje také čtyři koncertní audio záznamy, a to z Amsterdamu z listopadu 1991, Dublinu z prosince 1991, Melbourne z února 1992 a Tokia rovněž z února 1992. Součástí deluxe boxu je pak také Blu-ray nahrávka ze show v Amsterdamu.

Kniha Iron Man od Tonyho Iommiho

Tony Iommi zachytil svůj příběh průkopnického kytaristy v knize Iron Man. Ta zachycuje humor, inteligenci i vřelost člena legendárních Black Sabbath. Upřímně v ní mluví o svém drsném dětství, nehodě, která mu málem ukončila kariéru i neúspěšných manželstvích a dalších osobních tragédiích včetně bitvy se závislostí. Dozvíte se také informace z koncertního života, něco o slavných přátelích i nově nalezené dceři.

DVD Meky

Do hudebního nebe před několika týdny odešla legenda česko-slovenské populární muziky Miro Žbirka. Nejen jeho zarytí fanoušci tak na zpěváka rádi zavzpomínají s filmem Meky, který mapuje jeho úspěšnou kariéru. Co všechno potkalo Žbirku od chvíle, kdy vzal poprvé do ruky kytaru až do momentu, kdy svůj život odhalil filmařům? Býval dlouhovlasým rockerem i britským elegánem, ještě před plnoletostí hrával jako námezdní muzikant v cizině, zažil ztrátu bratra, vyhazov z kapely stejně jako davy fanynek, slávu a hudební triumfy, odchod do ústraní i velký návrat.

Merch oblíbené kapely

Minimálně u svých rodinných příslušníků a blízkých víme, na jaké kapele ujíždějí. Krokem vedle tedy jistě nebude merch jejich favoritů. Tričko s hudebními idoly jistě potěší každého bez rozdílu věku! K tomu můžeme přidat například hrneček s kapelním logem či jinou maličkost a další příjemný vánoční dárek je na světě.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Lukáš Knoll, archiv iREPORT
Témata: Vánoce, dárek, Lucie, David Stypka, Nirvana, Žebřík, Black Sabbath, Miro Žbirka

zavřít