Tomáš Klus chystá kromě jarního Recyklusu a živáku i koncerty Nablízko. Odehraje na nich kompletní první tři desky

Vydáno 10.02.2017 | autor: redakce

Jaro 2017 bude pro Tomáše Kluse příjemně nabité období. Společně se svou Cílovou skupinou (Jiří Kučerovský, Petr Škoda a Jan Lstibůrek) vyjede na jarní část Recyklus Tour, vydá své první živé album 2CD Recyklus živ(j)e v exkluzivní distribuci Supraphonu, odehraje sérii mimořádných komorních koncertů Nablízko a zapojí se do několika dobročinných akcí. Živě ho uvidí i návštěvníci Žebříku, kdy 10. března zahraje na vyhlášení hudebních cen v Plzni. 

Tomáš Klus chystá kromě jarního Recyklusu a živáku i koncerty Nablízko. Odehraje na nich kompletní první tři desky Tomáš Klus chystá kromě jarního Recyklusu a živáku i koncerty Nablízko. Odehraje na nich kompletní první tři desky

Po úspěchu vyprodaného podzimního turné Recyklus chystá Klus jarní pokračování. V rámci jarního Recyklusu vystoupí ve dvanácti českých a třech slovenských městech. Tomáš s kapelou nejprve zahrají na slavnostním vyhlášení vítězů 25. ročníku hudební ankety Žebřík 10. března v Plzni. Následovat bude 11. března koncert v Chomutově a jarní Recyklus symbolicky vyvrcholí v Tomášově rodném Třinci 12. května. Mezi koncertními zastávkami tentokrát není Praha, nejblíže hlavnímu městu zahraje Tomáš Klus ve středočeském Kladně. V červnu jsou na programu tři koncerty na Slovensku.

Nominace Žebříku ovládli Tomáš Klus, Ewa Farna a Slza, šance mají i Kryštof, Hentai Corporation, Jelen, UDG, Michal Hrůza či David Koller

Myšlenkou Recyklus Tour je recyklování, a to nejen ve smyslu oživení starších hitů v novém aranžmá, ale i výtvarným pojetím foyer a pódia, které vytvořily dvě talentované umělkyně – průkopnice PET-art Veronika Richterová a nadaná ilustrátorka a animátorka Eliška Podzimková. "Je skvělé, že přes všechna skeptická proroctví typu: „To chcete jet v roce 2016 ekologickou osvětu?" se nám ji dle ohlasů skutečně podařilo udělat. Ne v tom smyslu, že bychom verbovali ekobojovníky, ale že jsme otevřeli diskuzi, na níž, mám pocit, lze vystavět řešení všech problémů současného světa. A navíc, na atmosféře, kterou s sebou lidi na koncerty nosí, jsem se stal závislý," říká Klus.Vyjde také vůbec první živé album Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny. 2CD Recyklus živ(j)e se na trh v exkluzivní distribuci Supraphonu dostane nejdříve v dubnu. Playlist Recyklus Tour pomohli Tomášovi vybrat v létě 2016 jeho fanoušci prostřednictvím speciální webové "recyklusační" aplikace. Na koncertech zazněly také srdcovky kompletní Cílové skupiny a nechyběl ani nový singl Dobré ráno.

VIDEOROZHOVOR - Tomáš Klus: Hudba má být autentická, vadí mi, když potkám punkera, co je spíš podnikatel

Kromě Recyklus Tour má Tomáš Klus s kytaristou Jiřím Kučerovským v plánu také sérii mimořádných komorních koncertů s názvem Nablízko v příjemném prostředí menších klubů či barů, v bezprostřední blízkosti diváků.
První koncerty Nablízko se uskuteční 22., 24. a 25. února v Clubu Země v Praze. Zazní na nich v živém provedení písničky z Tomášova prvního alba Cesta do záhu(d)by. Další koncerty pak budou věnovány deskám Hlavní uzávěr splínu a Racek.

vložte odkaz, text nemažteKlus vedle koncertování a nového alba nezapomíná na pomoc těm, kteří to potřebují, a na jaře podpoří hned několik dobročinných projektů. V pátek 17. února od 20.00 vystoupí na Únorové šanzoniéře Marie Doležalové v pražské La Fabrice, výtěžek ze vstupného poputuje na konto Pomozte dětem. V sobotu 18. února  zahraje na 3. ročníku akce Den dětské onkologie. Ve středu 5. dubna pak bude hostem charitativní taneční show herečky Jitky Schneiderové Díky tanci, která podporuje pěstounské rodiny.

Koncerty v rámci Recyklus Tour 2017 :
10. 3. Plzeň, Hudební ceny Žebřík, DEPO2015
11. 3. Chomutov, Městská sportovní hala
17. 3. Tábor, Hotel Palcát
18. 3. Brno, Semilasso
20. 3. Brno, Semilasso
24. 3. Karlovy Vary, Lidový dům
25. 3. Karlovy Vary, Lidový dům
31. 3. Jindřichův Hradec, KC Jitka
1. 4. Pardubice, IDEON
7. 4. Hluk, Sportovní hala
8. 4. Vsetín, Kulturní dům
13. 4. Kladno, Dům kultury
14. 4. Kolín, Staré lázně
22. 4. Děčín, SD Střelnice
12. 5. Třinec, Werk Arena
19. 6. Nové Mesto nad Váhom, Športová hala
21. 6. Banská Bystrica, Ministry of Fun
22. 6. Pezinok, Amfiteáter

tz, jm, foto: promo, Matěj Třasák (koncert)

Témata: Tomáš Klus, Recyklus, Žebřík, Nablízko

zavřít