TOP 10 domácích videoklipů roku 2017 (I.): Mandrage, Tomáš Klus, Kryštof a Pokáčova kočka

Vydáno 11.01.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Slušnou úrodu povedených českých klipů se podařilo sklidit za rok 2017. Na iReportu se nám jich líbila celá řada včetně videí Mandrage, Kryštof a duetu Tomáše Kluse a jeho ženy Tamary. Jaká další se probojovala do první časti Top 10 videoklipů?

TOP 10 domácích videoklipů roku 2017 (I.): Mandrage, Tomáš Klus, Kryštof a Pokáčova kočka TOP 10 domácích videoklipů roku 2017 (I.): Mandrage, Tomáš Klus, Kryštof a Pokáčova kočka

Nejemotivnější video roku má na svědomí kapela Kryštof

Jedno z vůbec nejemotivnějších hudebních videí domácí scény natočila v minulém roce skupina Kryštof. Nejedna fanynka české formace se po shlédnutí klipu k baladě Zůstaň tu se mnou přiznala k ukápnutí několika slz. Ve videu se lídr kapely Richard Krajčo utápí ve smutku ze smrti milované partnerky, která mu krátce před vážnou nehodou oznámila radostnou zprávu. Zdrcený zpěvák její ztrátu těžce nese a vztek si následně vybije na osudném automobilu. Samotný příběh, který je inspirovaný dějem chystaného filmu Za sny režisérky Karin Babinské, však pouze dokresluje už tak velmi dojemnou píseň, jež se mnoha posluchačům zaryla pod kůži hned po prvním poslechu. Kryštof tak triumfálně zakončili úspěšný rok, v němž hned dvakrát oslavili pětadvacáté narozeniny.

 VIDEO: Kryštof se v klipu Zůstaň tu se mnou oblékli do černobílé

 

Bára Poláková se učila text pozpátku

Na české poměry velmi netradiční video ke skladbě Po válce natočila loni Bára Poláková, která si kvůli ději po vzoru amerických hvězd neváhala ostříhat své vlasy. Na rozdíl od svých hereckých kolegyň tak však učinila přímo před kamerou a ohromila tím celou řadu svých příznivců. Unikátní je klip také v tom, že měla zpěvačka na jeho vznik pouze jediný pokus a kvůli natáčení se naučila také celý text pozpátku. Listopadová novinka dosáhla u fanoušků takového úspěchu, že se Bára Poláková rozhodla natočit i prodlouženou verzi klipu a nazvala ji A po válce Vánoce. Stejně jako originální verze se i ta nová odehrává pozpátku, na rozdíl od ní je však plná úsměvů a zábavy.

 

Tomáš Klus se ocitl ve snu

V září loňského roku představili fanouškům svou první společnou píseň manželé Tomáš a Tamara Klusovi. Skladba s názvem A pak se dočkala takového ohlasu, že se k ní nakonec pár rozhodl natočit i obrazový doprovod. Ten je založený na lásce a mnoha snech, jimiž si trojnásobný otec ve videu prochází. A nutno podotknout, že z nich zpěvákovi stojí vlasy hrůzou na hlavě. Během spánku totiž zažije své největší noční můry. Jeho rodina už není jeho, ale kytaristy Jirky Kučerovského, poté se zase ocitá na konkurzu na ztvárnění role jeho samotného. Video však vůbec nepůsobí pochmurně, spíše naopak – vyzařuje z něj veselost a zábava, o kterou se zpěvák stará svými grimasami.

VIDEO: Tomáš Klus a jeho žena Tamara mají klip o lásce a snech. Vystupují v něm i jako indiáni

 

Pokáč má doma novou kočku

Pokáč v loňském roce zazářil jako kometa na obloze. V hudební anketě Žebřík získal prvenství za Objev roku. Vydal debutovou desku Vlasy, která byla zároveň jeho bestofkou. Vyprodal Lucerna Music Bar tři měsíce dopředu před svým koncertem, což je na „začátečníka“ povedený kousek. V listopadu nás pobavil klipem k písni Mám doma kočku. Video se zařadilo mezi jeho další neméně kvalitně natočené věci typu Nikde žádnej sníh nebo Co z tebe bude. Písnička popisuje životní peripetie poté, co si vzal s přítelkyní kočku z útulku. Krom vtipného textu vás pobaví autentický klip, který ilustrovala Alžběta Göbelová, a v němž jsou zakomponovaná písmenka davající dohromady tajenku. Klip si nebere servítky a bohatě dokumentuje souznění s nepříliš kamarádskou kočkou.

Mandrage se na jeden záběr omlouvají slečnám

Na podobnou vlnu jako Zrní naskočili o pár měsíců později i Mandrage se svojí první vlašťovkou k novému albu Po půlnoci, které vychází 19. ledna. Klip Slečno, já se omlouvám se je velmi barevný, hravý a natočený na jeden záběr. Jedná se o osmou verzi z deseti, která se natočila a nejvíc odpovídala představám. Hlavní úlohu v něm povedeně ztvárňuje herec Jiří Lábus, jenž autenticky a vtipně ztvárňuje zasněného pána v letech zamilovaného do idolu z televize. Klip Lábus okořenil povedeným tanečkem, který byl plně v jeho režii. Málo se asi ví, že původně byla role nabídnuta herci Tomáši Jeřábkovi známého z vlezlé reklamy na jednu banku. Klipu dominuje barevná pohovka a retro tapeta.

Mandrage interview: Zase budeme znít jako rocková kapela

Téma: Mandrage, Pokáč, Kryštof, Tomáš Klus, Tamara Klusová, Barbora Poláková

Text: Andrea Štipčáková, Hana Bukáčková

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít