TOP 10 koncertů domácích interpretů, které byste si do konce roku neměli nechat ujít

Vydáno 02.11.2018 | autor: Lenka Matějková

Nejen zahraniční hvězdy si v nabitých podzimních dnech zaslouží naši pozornost. Koncerty má i řada domácích hvězd - a často jsou to výjimečné akce. Lucie, Marek Ztracený, Thom Artway nebo Tomáš Klus představují svoje nové desky, Radim Hladík se posmrtně dočká pocty a Lenny míří poprvé do hal. Další tipy přidáváme v článku. 

TOP 10 koncertů domácích interpretů, které byste si do konce roku neměli nechat ujít TOP 10 koncertů domácích interpretů, které byste si do konce roku neměli nechat ujít


THOM ARTWAY
PALÁC AKROPOLIS, PRAHA
7. 11.

Písničkář Thom Artway se momentálně řadí mezí nejuznávanější mladé umělce u nás. V roce 2017 získal dvě ceny Anděl za Zpěváka a Objev roku. Se svou novou deskou All I Know se představí v Paláci Akropolis, kde proběhne křest. Kromě Thoma si budete moci poslechnout i jeho hosty, kterými budou zpěvačka Lenny, violoncellistka Terezie Kovalová a také duo Kieslowski.

RECENZE: Thom Artway na All I Know překvapil elektronikou a potvrdil své kvality

MAREK ZTRACENÝ
SONO, BRNO
7. 11.

Marek Ztracený nám představil své nové album Vlastní svět v červnu, ovšem křest si připravil až na podzim. A ne jeden, ale hned tři! V Praze dvakrát vyprodal Roxy a nyní se chystá do Brna. V jihomoravské metropoli se představí ve vyhlášeném Sono centru. 

Marek Ztracený pokřtil Vlastní svět ve vyprodané Roxy, kmotrem byl Kuba RybaWOHNOUT
LUCERNA, PRAHA
16. 11.

Novinku nám přichystali i bratři Homolovi spolu s Jiřím Zemánkem a Zdeňkem Steinerem. Nové album se jmenuje Miss maringotka a představí ho v rámci Máme na míň tour. Těšit se tak můžete jak na starší hity, tak i na úplně novou tvorbu. Stěžejní koncert se uskuteční v pražské Lucerně. TOMÁŠ KLUS
FORUM KARLÍN, PRAHA
17. 11. 

SpOlu tour je v plném proudu a Tomáš Klus se svou Cílovou skupinou zavítají i do Fora Karlín v Praze. Zpěvák slibuje, že novou desku SpOlu zahraje celou, a dokonce dodrží pořadí písniček na albu. Příští rok vystoupí Klus i v Plzni na vyhlášení ankety Žebřík, které připadá na 8. března.

Tomáš Klus rozsvítil Brno. Na startu turné SpOlu zpíval i bavil, došlo také na žádost o ruku

J.A.R.
LUCERNA, PRAHA
17. 11.

J.A.R. se 17. listopadu opět představí v pražské Lucerně se svým již tradičním koncertem, který i letos odkazuje k loňskému albu Eskalace dobra. To jim na jaře zajistilo i úspěch v rámci Cen Anděl. Kromě Alba roku získali také ocenění za Skladbu a Skupinu roku.LUCIE
O2 ARENA, PRAHA
22., 23. A 24. 11.


Kapela Lucie se na jaře po šestnácti letech vrátila s novou hudbou - singlem Takhle tě mám rád z připravovaného alba Evolucie. Nyní se chystá na velkolepé halové turné. V pražské O2 areně zahraje rovnou třikrát, a to v termínech 22., 23. a 24. listopadu.

VIDEOROZHOVOR: Michal Dvořák - Lucie je v nejlepší kondici od poslední desky


MYDY RABYCAD
METRO, BRNO
28. 11.

Mydy Rabycad, kteří hráli na několika světových festivalech, včetně Glastonbury, věnují konec letošního roku hlavně českým fanouškům. Jejich klubové turné se jmenuje What is Mydy Rabycad? a začalo již koncem října. V Praze už parta kolem Žofie Dařbujánové vystoupila, i v Brně to ovšem jistě bude nezapomenutelná party. Připomeňme, že kapelu uvidíme 8. března příštího roku i na vyhlášení ankety Žebřík v Plzni. 

LENNY
FORUM KARLÍN, PRAHA
1. 12. 

V rámci své krátké šňůry MMXVIII se Lenny představí jen v největších městech v Česku a na Slovensku, včetně Prahy. V hlavním městě ji budete moci vidět 1. prosince ve Foru Karlín. Kromě starších hitů, mezi které jednoznačně patří i v Itálii úspěšný Hell.o, uslyšíte i novou tvorbu včetně aktuálního singlu Enemy.
RADIM HLADÍK TRIBUTE
DIVADLO ARCHA, PRAHA
2. 12. 2018

Na prosincovém koncertě konaném na počest kytaristy Radima Hladíka se objeví mnoho významných hostů. Budou jimi například Vladimír Mišík, Jaroslav Hutka, Dagmar Voňková, Michal Pavlíček, Michal Hrůza, Luboš Andršt, Lešek Semelka nebo Viktor Sodoma. Nad poctou drží patronát Hladíkova manželka Zlata s rodinou.MONKEY BUSINESS
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
3., 4. A 6. 12.

Monkey Business vydali nové album s názvem Bad Time For Gentlemen, na kterém můžeme slyšet i hosty světového formátu - například pozounistu Freda Wesleyho (Maceo Parker, James Brown a další). Ještě před vydáním alba vypustili do světa videoklip Kick The Stupid, ve kterém hostovala řada kolegů z branže. Nové hity představí na tradičních koncertech v Lucerna Music Baru, které se uskuteční hned ve třech dnech, a to 3., 4. a 6. prosince.

RECENZE: Hudba Monkey Business je na novince Bad Time For Gentlemen lepší než pornoMICHAL PROKOP
FORUM KARLÍN, PRAHA
21. 12. 2018

Tradiční předvánoční koncert Michala Prokopa & Framus Five se uskuteční v pražském Foru Karlín. Vystoupí i speciální hosté, kterými budou Vladimír Mišík, Vlasta Redl a Matěj Ruppert ze skupiny Monkey Business. Těšit se můžete na spoustu hitů, které Prokop a Framus Five za 50 let působení na scéně napsali.

text: Lenka Matějková

Témata: koncerty, Tomáš Klus, Lucie, Radim Hladík, Michal Prokop, Lenny, Marek Ztracený, Monkey Business, J.A.R., Mydy Rabycad, Wohnout, Thom Artway

zavřít