TOP 4 videoklipy týdne: Milan Peroutka natáčel na Islandu, Eminem se vrací na jeviště

Vydáno 02.01.2018 | autor: Andrea Štipčáková

S novým rokem přichází i nová inspirace v hudebních klipech. Po krátké pauze vám přinášíme shrnutí videoklipů vydaných v povánočním období. Pravda, není jich moc, ale stojí za shlédnutí. Z české scény přichází s klipem Milan Peroutka s jeho kapelou Perutě nebo Barbora Poláková s alternativním vánočním klipem k singlu Po Válce. Z té světové představil nový klip Nick Jonas a velký návrat na jeviště hlasí i Eminem.

TOP 4 videoklipy týdne: Milan Peroutka natáčel na Islandu, Eminem se vrací na jeviště TOP 4 videoklipy týdne: Milan Peroutka natáčel na Islandu, Eminem se vrací na jeviště

Milan Peroutka mává zbloudilým duším

Skupina Perutě vydává jednu ze svých nejemotivnějších skladeb vůbec. Klip laděný do tmavších barev natočil Milan Peroutka pod taktovkou Jakuba Mahdala až na dalekém Islandu, jehož prostředí krásně dokresluje atmosféru celé skladby. Záběry zpěváka procházejícího se po pláži pak střídají prostřihy zachycují i ostatní členy formace. Píseň se kapela rozhodla věnovat všem, kteří někoho v životě ztratili a přáli by si stejně jako Milan Peroutka, aby se s daným člověkem mohli ještě alespoň na vteřinu vidět.

TOP 7 vystoupení třetí řady Tvoje tvář má známý hlas: Milan Peroutka jako hermafrodit a další perly

 

Nick Jonas zpívá o domovu

Nick Jonas přichází s novinkou Home, která je ústřední písní pohádky Ferdinand. Video k songu pojal režisér Nicholas Lam velmi jednoduše – zpěváka v něm vidíme v prázdné býčí aréně hrát na kytaru, jeho záběry pak střídají ukázky animovaného filmu, který měl premiéru 10. prosince 2017. Interpret k pohádce píseň nejen nazpíval, ale taktéž za pomoci s Justina Trantera napsal. A jak posléze přiznal, tvorba songu pro něj nebyla vůbec jednoduchá. Chtěl do skladby totiž vměstnat vše, co pro něj slovo „domov“ znamená. Za píseň získal Nick Jonas nominaci na Golden Globe.

Barbora Poláková válčí i o Vánocích

Svou první podobu klipu Po Válce jsme vám představili již před pár měsíci. Svou novou formu nám Barbora věnovala pod stromeček. Skladba, která vypráví o porozchodové válce najednou nepůsobí ani tak depresivně jako prvně. Klip má stejný nápad, tedy je natočený pozpátku. Chvílemi vám možná půjde hlava kolem z toho, kolik práce za jedním záběrem muselo být, ovšem na druhou stranu může pozornost lehce upadat, protože zůstává kamera statická. A jak se říká, opakovaný vtip… Ale i přesto všechno má Barbora naší hlubokou poklonu.

TOP 8 videoklipů týdne: Barbora Poláková je Po válce, Ed Sheeran si užívá na lyžích a Lake Malawi v Paříži

Eminem plný symbolů je zpět na jevišti

První vlaštovku nového alba Revival nám Eminem poslal začátkem nového týdne. Single Walk On Water nazpíval s královnou Beyoncé. Ta se však v novém klipu bohužel neobjeví. Celá pozornost je věnovaná jen a pouze Eminemovi, který stojí uprotřed prázdého jeviště. Následně se za ním začíná plnit prostor kulisami a diváky. Zavede nás také do místnosti plné jeho klonů píšících na psacích strojích. Celý videoklip je plný symbolů a skrytých dvojsmyslů, což je nejen pro skalního fanouška zajímavá podívaná.

 

Text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková 

Témata: Perutě, Nick Jonas, Barbora Poláková, Eminem

 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít