TOP 5 hitů Billy Talent: O krachujících vztazích, drogách a nenaplněných snech

Vydáno 28.07.2017 | autor: Hana Bukáčková

Kanadští punkeři Billy Talent se vracejí do České republiky, pro letošek si naplánovali hned dvě zastávky, 1. srpna vystoupí v Olomouci a ve čtvrtek 3. srpna na nádvoří smíchovského pivovaru Staropramen v Praze. Přijedou v rámci turné k jejich poslednímu albu Afraid Of Heights, které vydali přesně před rokem.

TOP 5 hitů Billy Talent: O krachujících vztazích, drogách a nenaplněných snech TOP 5 hitů Billy Talent: O krachujících vztazích, drogách a nenaplněných snech

Billy Talent byli svého času vnímáni jako "ti druzí" po Green Day, SUM 41 nebo Blink-182. Tichá voda však břehy mele a dnes mají na svém kontě slušnou přehlídku hitů. Kapelu tvoří  zpěvák Benjamin Kowalewicz, kytarista Ian D'Sa, baskytarista Jonathan Gallant a bubeník Aaron Solowoniuk a je proslulá svojí strhující a energickou rockovou show, kterou u nás naposledy předvedli loni na Aerodrome festivalu. Než se do České republiky vrátí, připomeňme si jejich zásadní hity.

SOUTĚŽ: Billy Talent v Praze

FALLEN LEAVES

Jejich nejznámější hit vyšel už před jedenácti lety na druhém albu s velmi "kreativním" názvem Billy Talent II. Tihle punkáči vydali dokonce tři desky po sobě s kapelním názvem, které odlišují římské číslice. Fallen Leaves byl třetí singl a rychle se zabydlel ve světových hitparádách. Bizarní klip na sebe nenechal dlouho čekat a patřil tehdy k těm nejšílenějším. Video režíroval Dean Karr a začíná příjezdem kapely se slepicí na kapotě do temného lesa plného různých monster, odkud dostanou pozvání, aby zahráli u večeře. Video odkazuje k textu - píseň je totiž o závislosti na drogách, která člověka dostane mimo realitu a za hranice všedních dní. Je však těžké se dostat z těchto spárů a vyhrát nad svým démonem.

Billy Talent chystají do Prahy a Olomouce strhující a energickou show

SURRENDER

Po Fallen Leaves se jedná o čtvrtou singlovku z jejich nejúspěšnějšího alba Billy Talent II. Klip je oproti předchůdci naprosto umírněný a bez obskurních výjevů. Režiserém byl Phil Harder. Potemnělý vizuál je postavený na přímočarých záběrech na kapelu a demolování předmětů v pokoji, kde se klip odehrává. Svým způsobem tak Billy Talent jdou ve stopách textu o rozpadajícím se vztahu, který už se nedá zachránit. 

Aerodrome festival bouřil i v hale: Prahu dobyli Korn, Bring Me The Horizon i Billy Talent

RED FLAG

Stále zůstáváme u alba Billy Talent II, které se zapsalo do dějin punk rocku. Hudební video k Red Flag režírovala Floria Sigismondi. Red Flag byla původně vydána v roce 2005 jako součást soundtracků Burnout Revenge. Jak to tak bývá, skladba unikla na internet dřív, než došlo k oficiálnímu vydání. Konečná verze však prošla ještě drobnými úpravami. Červená vlajka je ústředním motivem klipu, ve kterém dochází k revoluci mládeže. 

Sziget ohlašuje další jména: Kasabian, Clean Bandit, Billy Talent nebo Interpol

RUSTED FROM THE RAIN

Pilotním singlem desky Billy Talent III byla Rusted From The Rain. Píseň vám zkraje svým stylem interpretace může připomínat Green Day a nepojednává o ničem jiném než o krachu vztahu. Video bylo natočeno v dubnu 2009 režisérem Waynem Ishamem v Los Angeles a odehrává se netradičně na smetišti, na kterém sledujeme hlavního hrdinu, jak svojí pílí vybuduje z haramburdí kolotoč pro děti. 

vložte odkaz, text nemažte

DEVIL ON MY SHOULDER

Ze čtvrtého alba Billy Talent III je i pecka Devil On My Shoulder. Singl je o nenaplněné lásce a snech, které se vzdalují. Člověk totiž postupem času stále víc přijímá to, co má. Videoklip režíroval  Howard Greenhalgh, který ho pojal velmi stylově a doslovně. Zpěvák Kowalewicz se totiž upíše ďáblu, aby šel za svými ideály.

Text: Hana Bukáčková

Témata: Billy Talent, Aerodrome festival, Surrender, Fallen Leaves, Red Flag

zavřít